Irak şubeleri 3 ay içinde açılıyor

Irak'ta 4 şube açmayı planladıklarını söyleyen Ergun Özince, "Yeni yılın ilk 3 ayında Bağdat ve Erbil şubelerimiz hayata geçecek" dedi

  1. Haberler
  2. Ekonomi
Pazar 19.12.2010 ABONE OL
İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince yurtdışı yatırımları hakkında bilgiler verdi. Erbil ve Bağdat şubelerinin 3 ay içinde hizmete gireceğini söyleyen Özince, Rusya'da satın aldıkları Bank Sofia'nın devri için de bu ülkenin güvenlik onayı vermesini beklediklerini kaydetti. İş Bankası Emeklileri Derneği'nin Bursa Lokali açılışında konuşan Özince, Türkiye'de zayıflamadan yurt dışında yatırım yapacaklarını vurguladı.

IRAK'TA 4 ŞUBE AÇACAK
Özince,Rusya'da almayı planladıkları Bank Sofia ile ilgili şu bilgileri verdi: "Rusya'nın güvenlik onayı vermesinin ardından devir bilançoları çıkarılacak. 2 ay içinde Bank Sofia'yı satın alacağımızı tahmin ediyorum. Bank Sofia 15 şube ve temsilciliği bulunan küçük bir banka. İş Bankası olarak büyütüp, geliştirebileceğimizi düşünüyoruz. Zaten iştirakimiz Şişe Cam'ın Rusya'nın çeşitli yerlerinde birçok yatırımı var. Bu da finans alanındaki yatırımımız olacak." Rusya'nın dışında Balkanlar ve Orta Doğu'da banka satın almayı planladıklarını aktaran Özince, "Türkiye'de bankacılığın gelişimi çok güçlü. Kendi sahamızda yabancı sermaye ile rekabet içindeyiz. Türkiye'deki gücümüzü azaltma pahasına yatırım yapacak değiliz. Ama yurt dışında şube açma çalışmalarımız devam ediyor. Irak'ta 4 şube düşünüyoruz. Bunların Bağdat ve Erbil öncelikli olmak üzere yeni yılın ilk 3 aylık döneminde açılır diye tahmin ediyorum."

BUGÜN NELER OLDU