İstanbullu tekstilci ihracatta 'altın üçgen' kuruyor

İstanbul'un tekstildeki üç kilit bölgesi Merter, Osmanbey ve Laleli atağa kalkıyor. Üç merkezin işbirliğiyle serbest bölge ve bavul ticareti merkezi kurulacak

  1. Haberler
  2. Ekonomi
Pazar 19.12.2010 ABONE OL
Tek başına hareket ederek istedikleri noktaya gelemediklerini gören İstanbul'un tekstildeki üç önemli bölgesi Osmanbey, Laleli ve Merter, bir yandan bulundukları semtlerin çehrelerini değiştirirken diğer yandan da bavul ticaretinin ihracat kapsamına alınması ve serbest bölge olabilmek için harekete geçme kararı aldı.

BEŞ AYDIR AYNI MASADAYIZ

Osmanbey Tekstilci İşadamları Derneği Başkanı Ali Ulvi Orhan, özellikle serbest bölge olma konusunda sadece bölge derneklerinden değil Birleşmiş Markalar Derneği Başkanı Yılmaz Yılmaz'dan da destek aldıklarını söyledi. Son 5 aydır Laleli Sanayici İşadamları Derneği (Lasiad) ve Merter Sanayici İşadamları Derneği (Mesiad) ile ortak çalıştıklarını dile getiren Orhan, "Türkiye ne çektiyse bağımsız hareket eden başlardan çekti. Artık Türkiye'nin büyümesinin rüzgârından yararlanmak istiyoruz. Bu üç özel bölgenin serbest bölge niteliği kazanması ve bavul ticaretinin ihracat kapsamına alınması için gelecek yıl resmi görüşmelere başlayacağız" dedi.

BUGÜN NELER OLDU