Ateş, Dexia'nın zirvesine çıktı

Krizi iyi yöneten Türk bankaları yurtdışına yönetici ihracatına başladı. Denizbank Finansal Hizmetler Grubu Başkanı Hakan Ateş, Dexia'nın Yönetim Komitesi Üyesi oldu. Ateş, grup stratejilerini belirleyecek

  1. Haberler
  2. Ekonomi
Salı 21.12.2010 ABONE OL
Kriz döneminde 6 milyar euro kurtarma yardımı almak zorunda kalan Denizbank'ın sahibi Dexia, yönetim değişikliğine gidiyor. 2014 yılı için vergi öncesi 1.8 milyar euro kâr hedefi koyan CEO Pierre Mariani, yönetim kadrosunu iki katına yükseltma kararı aldı. Denizbank Finansal Hizmetler Grubu Başkanı Hakan Ateş de Dexia'nın 9 Yönetim Komitesi Üyesi'nden biri olarak atandı. Ateş aynı zamanda Grup İnovasyon Komitesi'ne de başkanlık edecek.

BANKACILAR TESCİLLENDİ

Hakan Ateş, İcra Kurulu üyeliği kapsamında, grubun stratejilerini şekillendirmede aktif rol oynayacak. Özellikle perakende bankacılık ve inovasyon alanlarında sorumluluk alacak. Böylece, ilk kez bir Türk banka yöneticisi yabancı bankanın karar alma süreçlerinde etkin rol oynayacak. Yeni atamayla birlikte Hakan Ateş mesaisinin bir bölümünü Dexia Grup içerisinde en iyi uygulamaların paylaşılmasına ayıracak. Dexia Yönetim Komitesi Üyesi olarak atanan Hakan Ateş, "Küresel anlamdaki yeni görevim, Türk bankacıların başarısının bir tescilidir. Yeni görevim çerçevesinde, küresel bir oyuncu olan Dexia bünyesinde Türk bankacılığını da temsil edeceğim için mutlu ve gururluyum" dedi. Türk bankacılığının yanı sıra Türk banka yöneticilerinin de üstün performans göstererek global finans kuruluşlarının ilgi odağı haline geldiğini söyleyen Ateş, şöyle konuştu: "Türk bankaları ve yöneticileri dünyanın ilgi merkezi oldu. Bunda Türkiye ekonomisinin güçlü ve istikrarlı yapısının etkisi olduğu kadar Türk bankacılarının kalitesinin de rolü var."

BUGÜN NELER OLDU