Bağdat'ın yolunu GAP İnşaat yapacak

Bağdat'ta 195 milyon dolarlık otoyol ıslahı ve peyzaj alanı oluşturulmasını kapsayan projeyi GAP İnşaat gerçekleştirecek

  1. Haberler
  2. Ekonomi
Salı 21.12.2010 ABONE OL
Türkiye, Orta Asya, Ortadoğu ve Afrika'da bugüne kadar milyarlarca dolarlık projeye imza atan GAP İnşaat, bu kez de tarihi Bağdat şehrinin yenilenme sürecinin mimarı olmaya hazırlanıyor. Çalık Holding şirketi GAP İnşaat, Bağdat Uluslararası Havalimanı'nı şehir merkezindeki Cündi Meçhul Anıtı'na (Meçhul Asker Anıtı) bağlayan 19 kilometrelik otoyol ıslahını ve 1 milyon 600 bin metrekarelik peyzaj alanı oluşturulmasını kapsayan 195 milyon dolarlık projeyi gerçekleştirecek.

BİN 500 KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK

Irak gibi tarihi ve güzel şehrin yeniden yapılanmasına katkıda bulunacak olmaktan memnuniyet duyduklarını belirten GAP İnşaat Genel Koordinatörü Ali Altuncu, "Dünyanın dört bir yanında dev projeler gerçekleştiren bir şirket olarak; tecrübemizi, kalitemizi ve teknolojimizi Bağdat'a taşıyacağız" dedi. Savaş sonrası kenti güzelleştirme faaliyetlerini sürdüren Bağdat Belediyesi'nce GAP İnşaat'a verilen ve 9 ayda bitirilmesi planlanan projede bin 500 kişi istihdam edilecek.

BAĞDAT'IN YENİLENMESİNE GAP İNŞAAT İMZASI
GAP İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ahmet Taçyıldız (solda) ile Bağdat Belediye Başkan Vekili İbrahim Mustafa Hüseyin anlaşmaya imza attı.

BUGÜN NELER OLDU