Yılbaşında Avrupa yerine Fas ve Tunus

Yoğun kar yağışı Avrupa ülkelerinde havalimanlarını kapattı, yılbaşı turları riske girdi. Turizmcilerin B planı vizesiz, sıcak Fas ve Tunus

Salı 21.12.2010
ABONE OL
Avrupa'da yoğun kar yağışı nedeniyle havaalanlarının kapanması ve ulaşımın olumsuz etkilenmesi üzerine yılbaşı turlarına gidecek olanları telaş sardı. Turizmciler de meterolojiden gelecek haberlere odaklanırken B planları üzerinde düşünmeye başladı. Uzun yılbaşı tatiline çıkacak olanların turlara bu hafta sonundan itibaren başlayacak olması üzerine turizmciler gelebilecek olası kötü haberlere karşı B planlarını yurtiçi ve sıcak ülkelere göre yaptı.

TURLAR DOLMADI

Bazı acenteler yurtdışında havaalanlarının kapanması halinde yurt içinde Antalya, Bodrum, bazıları ise vizesiz gidilen Tunus, Fas gibi sıcak ülkeleri gündemine aldı. Anı Tur Yurtdışı Turlar Müdürü Remala Abetyan, geçen haftadan itibaren durgunluk yaşadıklarını söyleyerek "Normal şartlarda yılbaşı döneminde bu şehirlere talep olurdu. Bir durgunluk söz konusu. Hava koşulları da insanları tedirgin ediyor. Şimdilik bir iptal olmadı. Ancak herhangi bir iptal halinde misafirlerimize Fas, Tunus gibi sıcak ülkeleri teklif edebiliriz" dedi. Jolly Tur Yurtdışı Turlar Müdürü Tolga Tekin ise "Uzun turlar 26 Aralık'tan itibaren turlara başlıyor. Radikal bir durum olursa yurtiçi alternatifi sunarız" dedi.

https://www.sabah.com.tr