299 euroya 'vizesiz sıcak' arası

Avrupa'yı kilitleyen kar yağışı yerli turiste planlarını bozdurdu. Yeni yıla yurtdışında girmek isteyen tatilciler soluğu 299 eurodan başlayan vizesiz Beyrut, Tunus, Fas ve Dubrovnik turlarında aldı

  1. Haberler
  2. Ekonomi
Cuma 25.12.2010 ABONE OL
Yeni yıla son bir hafta kala son programnını son dakikaya bırakanlar Avrupa'da etkili olan kar yağışının da etkisiyle sıcak ülkelere kaçıyor. Schengen vizesi olmayan ve Avrupa'daki soğuklardan kaçmak isteyenler hem vizesiz hem de sıcak olan Beyrut, Tunus, Fas, Lübnan gibi ülkelere gidiyor. Son dakika olmasına rağmen sıcak ülkelere olan turlar 299 eurodan Avrupa turları ise 499 eurodan başlıyor. Avrupa'ya vizesiz gitmek isteyenlerin yardımına ise Dubrovnik turları yetişiyor. Dubrovnik turlarının fiyatları ise 299 eurodan başlıyor. Tur şirketleri bu haftaya kadar rezervasyonların çok yavaş gittiğini söylerken Türk halkının son dakikacı olduğunu bir kere daha ispat ettiğini belirterek turları yavaş yavaş doldurmaya başladığını ifade ediyor. Son dakikaya kalan tatilcilerin tercihi ise vizesiz ülkeler oluşturuyor.

YÜZDE 80 DOLDU

Anı Tur Yurtdışı Turlar Müdürü Ramela Avetyan, "Bu haftaya kadar rezervasyonlar yavaş giderken birkaç günde hem Avrupa hem de doğu ülkelerinde tüm turları yüzde 80'lere kadar doldurduk" diye konuştu. Avetyan, hem Avrupa hem de vizesiz turlara yoğun ilgi aldıklarını ve fiyatların 299 eurodan başlamasının ise bunda etkili olduğunu dile getirdi. Jolly Tur Yurtdışı Turlar Müdürü Tolga Tekin ise son dakikaya kalanlara vizesiz Tunus, Dubai gibi turları tavsiye ettiklerini söyleyerek tüm turları doldurduklarını da sözlerine ekledi.

BUGÜN NELER OLDU