Tosyalı, engellileri iş sahibi yapacak

4 binden fazla kişiye istihdam sağlayan Tosyalı Holding, Osmaniye'de engelliler için eğitim, uygulama ve meslek okulu yaptırıyor

Osmaniye'de önceki gün Tosyalı Holding'in yaptırdığı 'Çok Amaçlı Spor Salonu'nun temelleri atıldı. 2000 kişilik salonun bölgenin ihtiyacı olduğunu söyleyen Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, "Bu bölgede iş yaparak para kazanıyoruz, bölgenin ihtiyaçlarına yönelik sosyal sorumluluk projeleri yapmaya devam edeceğiz" diyerek önümüzdeki dönemde de bu tür projeleri hayata geçireceklerinin altını çiziyor. 2011'de bölgedeki 1.000 kişiye yeni iş sahaları açarak toplam istihdam sayısını 4 bine çıkardıklarını belirten Fuat Tosyalı, 2012'de de en az 1.000 yeni elemanı işe alacaklarını anlatıyor. Tosyalı, "Adana, Osmaniye, İskenderun ve Hatay'da belirlenen ihtiyaçları gidermek için 2012'de toplam 17 milyon liralık sosyal sorumluluk projesine imza atacağız" diyor.

İKİ BÖLÜMLÜ OKUL
Demir-çelik sektöründeki yatırımlarıyla tanınan Tosyalı Holding, Osmaniye'de inşa edilecek "Tosyalı Eğitim Uygulama Okulu ve İş Eğitim Merkezi"nin temelini de geçtiğimiz gün attı. "Eğitim uygulama" bölümünde 3-14 yaş grubundaki orta-ağır düzey zihinsel engelli çocuklara eğitim verilecek. Okulun "İş Eğitim Merkezi"nde ise, zorunlu öğretim çağı dışında kalan 16 yaş üzeri zihinsel engelli, özel eğitime ihtiyacı olan bireylere yönelik üç yıla kadar süresi olan kurslar açılacak. Bu kurslarda akademik bilgi ve becerilerin yanında iş eğitim programı da uygulanacak.

KİMSESİZ ÇOCUKLAR VİLLALARDA
Geçtiğimiz aylarda Hacı Pervin Tosyalı Sevgi Evleri'ni hizmete açan Fuat Tosyalı, burada 0-6 ve 6-12 yaş arasındaki kimsesiz çocukları ev ortamında büyüteceklerini söylüyor. 10 villalık ve ortalama 100 çocuğun bakımının üstlenildiği bir proje olan Sevgi Evleri, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu'na bağışlandı.

BUGÜN NELER OLDU