Club Med zengin turisti Belek'e götürecek

Silkar Turizm bünyesindeki Lykia World Grubu, Antalya'daki otelin işletmesini Fransız Club Med'e devrediyor. Otel 2013'ten itibaren 10 yıl süreyle Club Med Belek adıyla işletilecek

Lykia World grubunun sahibi Silkar Turizm Antalya'da iki yıl önce açtığı, Türkiye'nin ilk deniz kenarındaki golf sahasına da (links golf) sahip olan otelinin işletmesi için Fransız Club Med grubu ile anlaştı. İki grup arasında 10 yıllık işletme anlaşması dün Pera Palas Oteli'nde imzalandı. Hedef kitlesini üst gelir grubuna göre yeniden konumlandıran Fransız grup 2013'ten itibaren Club Med Belek adını alacak tesis ile zengin Fransız ve Avrupalı turistleri Antalya'ya getirmeyi hedefliyor.

GOLF SAHASI LYKIA KALACAK

Türkiye'de üç yıldan bu yana yeni otel arayışında olan Fransız grup, daha önce yeni geliştirilecek Mersin-Tarsus turizm bölgesinde otel aradığını açıklamıştı. Club Med Türkiye, Yunanistan, İsrail, Mısır ve Umman'dan Sorumlu Genel Müdür Jean Claude Fortoul, bu bölgede arayışlarının sona erdiğini Antalya'da karar kıldıklarını açıkladı. Silkar Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Atilla Silahtaroğlu, anlaşma kapsamında ünlü golf mimarı Perry Dye tarafından tasarlanan 18 delikli LykiaLinks markasının korunacağını söyledi.
BİZE ULAŞIN