Depremzedelere 6 milyon lira yardım yaptı

Van'daki depremzedelere 6 milyon liralık yardım yapan iş adamı Hacı Boydak, s��nnet ettirdiği 14 depremzede çocuğun da kirvesi oldu.

Hacı Boydak, Van depreminin adından Kayseri'ye gelen ve burada yaşamlarını sürdüren 56 ailenin 14 çocuğu için Kayseri Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürlüğü ile birlikte muhteşem bir sünnet şöleni tertip ettiklerini söyledi.

Van depreminin ardından 3 gün sonra bölgeye yönetim kurulu üyeleri ve üst düzey yöneticileri ile ziyarete gittiklerini ve burada gördükleri manzaradan çok etkilendiklerini belirten Boydak, 4 milyon lira olarak açıkladıkları yardım miktarının şu anda 6 milyon lirayı bulduğunu belirterek, şunları söyledi:

''Bu yardımları tüm bayilerimiz, çalışanlarımız ve holding yönetimi olarak Vanlı kardeşlerimizin yaralarının sarılması amacı ile yaptık. 4 milyon hedefimizi geçtik. Sadece maddi yardım bile bazen yetersiz kalıyor bu kardeşlerimize. Bu çocuklar bizim çocuklarımız. Sevgi, şefkat, acıları paylaşma ve kardeşlik adına Kayseri Valiliğimizle birlikte sünnet şöleni düzenledik. Yardımlarımız devam edecek. Vanlı kardeşlerimizin daima yanlarında olacağız.''

Sünnet olan 1 yaşındaki Emir Samet Yıldız'ın annesi Aynur Yıldız ise böyle bir düğünü Van'da yapmalarının mümkün olmadığını, organizasyonu yapan herkese müteşekkir olduklarını belirtti.

Kadir (6) ve Muhammet Berat'ın (2) annesi Songül Yakın ise deprem acısından gözlerini açamadıklarını ancak bu sünnet organizasyonu ile acılarını biraz olsun unuttuklarını, çok muhteşem bir sünnet organizasyonuna şahit olduklarını söyledi.

BİZE ULAŞIN