Tema Park'ı Almanlar paylaşamıyor

Mesa Başkanı Boysanoğlu, 1.6 milyon metrekarelik Tema Park'a kurulacak Türkiye'nin en büyük fuar alanı için Avrupa'nın devleri Hannover ve Münih Messe'nin iştahlı olduğunu söyledi

Mesa, Kantur-Akdaş, Artaş ve Öztaş Grubu 1.3 milyar euro (3.1 milyar TL) ile Türkiye'nin en büyük tema parkını Halkalı'da kurmak için çalışmalara başladı. Konut, alışveriş merkezi, otel, kongre merkezi ve fuar alanından oluşacak Tema Park, özellikle 200 bin metrekaresi kapalı olmak üzere 240 bin metrekarelik fuar alanıyla dikkat çekiyor.

BAŞBAKAN BÜYÜTÜLMESİNİ İSTEDİ
İstanbul'un halihazırdaki iki fuar alanının toplamından (180 bin metrekare) bile daha büyük bir alana kurulacak bu fuar alanı için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın "Daha büyük olsun" ısrarı olduğunu söyleyen Mesa Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Boysanoğlu, bu istek doğrultusunda fuar alanını 240 bin metrekare olarak planladıklarını anlattı. Önceki akşam İstanbul'da düzenlenen toplantıya Mesa Yönetim Kurulu Başkanvekili Özhan Akçalı Genel Müdür Ahmet Can Aynagöz ile kurul üyesi Aslı Tokatlı da katıldı. Boysanoğlu, fuar alanı için Almanya ve Avrupa'nın iki dev firması Hannover ve Münih Messe'nin talip olduğunu söyledi. Boysanoğlu, normal şartlarda bu kadar büyük bir alanı fuar yapmanın fedakârlık gerektirdiğini kaydederek kira tekliflerini görünce bunun mantıklı yatırım olacağına ikna olduklarını anlattı. Boysanoğlu, CNR'ın da fuarlarını Tema Park'a kaydırmaya istekli olduğunu anlattı.

Mesa'nın 8 projesi
Tema Park
Kartall Mesa konutları
Kağıthane Papirüs Plaza
Çamlıca'da villa
Nurol'la birlikte Bahçeşehir'de 3 bin konut
İş GYO'nun Tuzla'daki projesinin yapım işi
Varşova'da 2 ayrı bölgede konut

Krikoyla Boğaz'da kat çıkan var
Bir gecede yapılan evleri biliyoruz da krikoyla kaçak kat çıkıldığını ilk kez duydum. Bunu yapanlar arasında yalılar bile varmış! Boysanoğlu anlatıyor: "Çatılar tek parça çelik konstrüksiyonla yapılmaya başlayınca inşaatçılar da ilginç yöntemler geliştirdi. Binaya belediye izni çıktıktan sonra inşa edenler çatıyı krikoyla kaldırıp sıra sıra tuğla örüyor. Bir kat yüksekliğine ulaşana kadar krikoyla operasyon sürüyor." Boysanoğlu'nun "Boğaz'da yapan yalılar bile var" sözleri ise toplantıya katılan herkesi şaşırttı. Anlayacağınız belediyelere yeni bir iş daha çıktı. İzin verdikleri katları bir kez daha saymak!

BİZE ULAŞIN