Makyajda baba-oğul rekabeti

Kozmetikçi Tekin Acar'ın oğlu Tolga Acar babasına rakip oldu. Profesyonel makyaj için TCA Studio Makeup'ı kuran Acar'ın en büyük hayali Angelina Jolie ile çalışmak

Tekin Acar'ın Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu oğlu Tolga Acar üniversiteyi bitirdikten sonra yarattığı TCA Studio Makeup markasıyla babasına rakip olmaya hazırlanıyor. Yeni açtığı iki mağazada makyaj ve aksesuvarlarından oluşan bin 200 ürünün satışını gerçekleştireceklerini belirten 20 yaşındaki Tolga Acar, "Altyapımızı eylül-ekim gibi tamamlamış olacağız. 2013'te beş mağaza daha açacağız" dedi. Satış konusunda babası Tekin Acar'dan da destek alacağını dile getiren Acar, babasının mağazalarında da markanın korner'ları olacağını söyledi.

1 MİLYON EURO YATIRDI

Konsept olarak pahalı ambalaj maliyetini yüklemeden daha uygun fiyata kaliteli ürün satışı yapacaklarının altını çizen Acar, fiyat aralığının ise 9-70 lira arasında olacağını, bu haliyle orta gelir grubuna ulaşmayı hedeflediklerini kaydetti. Mağazalarda kendi markalarına ait ürünlerle profesyonel makyözler tarafından makyaj da yapılacağını dile getiren Acar, dizi setlerine de hizmet vereceklerini belirtti. Mağazalar ve marka için 1 milyon euroluk yatırım yaptıklarını belirten Acar, "TCA Studio Makeup olarak küresel bir marka olmayı hedefliyoruz. İki yıl içinde beş ülkede mağaza açma hedefimiz var" dedi. TCA Studio Makeup'ın Tekin Acar Kozmetik'in rakibi olmadığını dile getiren Acar, "Babamı model alırım. Ticari zekâsından her fırsatta ders almaya çalışırım. Babam 30 yıllık sektör tecrübesiyle Türkiye'de pazar lideri. Benim hedefim ise aynı başarı ve istikrarı dünyaya açılarak bir adım ileri götürmek" diye konuştu. Acar, "Bir gün Angelina Jolie gibi popüler veya Kate Blanchett gibi Oscar ödüllü bir yıldızın sahne arkasında makyajını yapmak istiyorum" dedi.

BİZE ULAŞIN