VakıfEmeklilik'ten faizsiz BES

Hükümetin tasarrufları artırmak için BES’e verdiği teşviklere Vakıf Emeklilik’ten destek geldi.

Şirket, vatandaşların primini hisse senedi ve yatırım fonlarında değerlendirecek.

Faizsiz emeklilik sistemine ağırlık veren Vakıf Emeklilik, faize duyarlı vatandaşların da sisteme girmesine öncülük etti. Türkiye'nin tasarruf oranının düşük olduğunu bu nedenle herkesin tasarruf etmesi gerektiğini belirten Vakıf Emeklilik Genel Müdürü Mehmet Bostan, faizsiz emeklilik sistemiyle vatandaşların birikimlerini rahatlıkla getirmeye başladığını belirtti. Faiz içermeyen enstrümanlardan oluşan bir emeklilik planı oluşturmak isteyen katılımcılar için ilk faizsiz fonu kendilerinin oluşturduğunu belirten Bostan "Kuveyt Türk ile bir çalışma yaptık. Tamamen faiz enstrümanları içermeyen bir emeklilik planı var. Bu planda hisse senedi, katılım bankası hesapları ve yatırım fonları var. Halka arz ettiğimiz 'Büyüme Amaçlı Grup Katılım Esnek Emeklilik Yatırım Fonu' şu anda kendi türü içerisinde en iyi getiriyi sağlayan enstrüman oldu. Yılbaşından bu yana yüzde 8.5'in üzerinde getiri elde eden bu fona sadece faizsiz getiri elde etmek isteyen vatandaşlar değil, tüm katılımcılarımızdan büyük ilgi destek geliyor" şeklinde konuştu.

Vakıfbank'tan büyük destek aldık

20 yıllık geçmişi ile sektörün önde gelen kuruluşlarından Vakıf Emeklilik geçen yıl göreve gelen yeni Genel Müdür Mehmet Bostan'ın başlattığı yenilenme hareketiyle sektörünün üzerinde bir büyüme gerçekleştirdi. Şirket, katılımcı sayısını 211 bine, fon büyüklüğünü de 1 milyar TL'nin üzerine çıkardı. Bostan, Vakıf Emeklilik'in, 2011'de bireysel emeklilik katılımcı sayısını sektör ortalaması olan yüzde 16 büyümenin bir hayli üzerinde, yüzde 28 artışla en fazla büyüyen şirket olduğunu söyledi. Bostan, büyümede Vakıfbank'ın ve yöneticilerinin de büyük desteğini aldıklarını belirterek "Şirket katılımcı ve sözleşme sayısında 5. sıraya yükseldi. Benzer büyümeyi hayat sigortacılığında da gerçekleştirdi" dedi.

İŞE İYİ TAKIM KURARAK BAŞLADIK

Vakıf Emeklilik'te işe iyi takımlar kurarak, eğitime ve pazarlama faaliyetlerine ağırlık vererek başladıklarını anlatan Mehmet Bostan iştiraki ve iyi bir iş ortağı oldukları Vakıfbank'ın verdiği büyük sinerjiye dikkat çekti. Bostan şöyle devam etti: "Yurt sathında etkin bir potansiyele sahip Vakıfbank'ın bizim acentemiz, dağıtım kanalımız ve bir üretim platformumuz olmasını çok iyi değerlendirdik. Bu sayede Anadolu'da önemli adımlar atabildik. Bünyemizde banka sigortacılığı birimini kurduk ve banka bünyesinde ortak projeler ürettik. İnsan kaynakları tarafını güçlendirdik. Müşteri profilimizi oluşturan gençleri sosyal medyayla ulaştık."

Kaynak: Star
BİZE ULAŞIN