TÜSİAD başkanlığı yapabilirim

Ocak ayında gerçekleştirilecek Genel Kurul ile yeni başkanını seçecek olan TÜSİAD'ın Başkan Yardımcısı Haluk Dinçer, "Umarım bir gün TÜSİAD Başkanlığı yapabilirim" dedi

Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği'nin (TÜSİAD) ocakta yapılacak genel kurulu öncesinde başkan yardımcısı ve Sabancı Holding Perakende ve Sigorta Grup Başkanı Haluk Dinçer'den ilginç bir çıkış geldi. TÜSİAD seçimleriyle ilgili ilk kez konuşan Dinçer, bir sonraki dönem için başkanlık sinyali verdi. Yaklaşan TÜSİAD seçimleriyle ilgili ilk kez konuşan Haluk Dinçer, "TÜSİ- AD Başkanlığı yapabilirim" dedi. Ancak şu andaki sorumlulukları gereği bu görevi devralamayacağını dile getiren Dinçer, "TÜSİAD Başkanlığı full time iştir. Bir gün inşallah başkanlık fırsatı bulurum. Bunu da gururla yaparım. Ancak şu andaki sorumluluklarım nedeniyle TÜSİAD Başkanı olmaya hazır değilim. Zaten bu, benim dışımda da koca bir grubu ilgilendiren bir karar. Bu kararı tek başıma veremem" diye konuştu.

YILMAZ'IN ADI GEÇİYOR

TÜSİAD'ın ocak ayında yapılacak seçimli genel kurulunda yeni başkanın TÜSİAD Başkan Yardımcısı ve Sütaş'ın sahibi Muharrem Yılmaz'ın olacağına kesin gözüyle bakılıyor. Yılmaz'ın adı bir önceki genel kurulda da başkanlık için geçmişti. Türkiye Genç İşadamları Derneği, Avrupa Genç İşadamları Dernekleri Konfederasyonu ve SETBİR gibi kuruluşlarda başkanlık ve yönetim kurulu üyeliği yapan Yılmaz, TÜSİAD'da ayrıca Bölgesel Gelişme ve İş Dünyası Kuruluşları ile İlişkiler Komisyonu Başkanlığı görevini yürütüyor.

BİZE ULAŞIN