2023'ten feragat etmem

Başbakan Erdoğan, Türkiye'yi 2023 hedeflerine taşıyacak politikalardan feragat etmeyeceğini belirterek, "Yeni programla daha fazla istihdam sağlayacağız. Yoksulun yanında duracağız" dedi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ekonominin 3 yıllık yol haritasının temel felsefesini "Hem küresel şartlara karşı ekonomimizin direncinin korunması hem de bizi 2023 hedeflerine taşıyacak politikalardan feragat edilmemesidir" sözleriyle özetledi.

DAHA ÇOK İSTİHDAM

Hükümetin önümüzdeki dönemde daha çok vatandaşa istihdam sağlamayı hedeflediğini söyleyen Erdoğan, "Bunun için istihdamı destekleyici, işgücünün niteliğini artırıcı politikalar uygulayacağız. Üreticiye ve yatırımcıya istikrarlı iş ortamı sağlayacağız" dedi. Mali disiplinden taviz vermeyeceklerini yineleyen Başbakan Erdoğan, şöyle konuştu: "Cari açıkla ilgili hassasiyetimizi sürdürüyoruz, sürdüreceğiz. Böylelikle bu alanda 2012 yılında kaydettiğimiz gelişmeyi, çok daha ileri bir noktaya taşımış olacağız. Yurtiçi tasarrufları destekleyici politikalar izlemeye devam edeceğiz".

PİR DESTEKLERİZ
Sağlıkta altyapı yatırımlarına devam edeceklerini vurgulayan Başbakan Erdoğan "Türkiye'yi bir destekleyeceğiz ama pir destekleyeceğiz" dedi. Erdoğan, enerji, ulaştırma ve tarımsal altyapıyı da iyileştireceklerini söyledi.

YOKSULUN YANINDAYIZ
Yoksulun, garip, gurebanın yanında yer almaya devam edeceklerini belirten Erdoğan, "Çalışabilecek durumda olan her vatandaşımızın üretken hale geçebilmesinin yolunu açacağız" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN