Haftada 1 TL'ye tarım doktoru tarlada

Turkcell, Tarım Doktoru projesiyle bir ilki gerçekleştirdi. Çiftçiler haftada 1 TL'ye özel zirai danışmanlık alıp verimliliklerini artıracak

Turkcell, çiftçilerin işlerini yaparken cep telefonu ile bilgiye ulaşmasını sağlayacak 'Tarım Doktoru' projesini hayata geçiriyor. İleri tarım teknolojilerini çiftçinin hizmetine sunan servisin maliyeti haftada 1 TL olacak. Tarımsal çözümler konusunda uzman Doktar firmasıyla işbirliği yapan Turkcell, kişiye özel zirai danışmanlık sunan proje sayesinde üreticinin gelirlerinde yüzde 10 artış, maliyetlerinde ise yüzde 20 oranında düşüş sağlamayı hedefliyor. Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Emre Sayın, projenin dünya çapında benzersiz bir servis olduğuna dikkat çekerek, "Ekilen ürüne, ekimin yapıldığı bölgeye ve arazinin çeşidine uygun bilgileri, yapılması gerekenleri yönlendiriyor. Tarım Doktoru projesi bir ilk olma özelliği taşıyor" dedi.

ÇİFTÇİYE ÖZEL HİZMET
Servisin SMS kanalının yanı sıra gerekli durumlar için çağrı merkezi, bayi ağı ve ziraat mühendislerinin saha ziyaretleriyle de desteklendiğini söyleyen Sayın, "Üç yıldır Turkcell Çiftçi Paketi'yle tarım üreticisinin yanındayız. Mobil teknolojiler alanındaki birikimimizi Doktar ile birleştirerek, bir ilke daha imza attık. Turkcell Tarım Doktoru, her çiftçinin kendi tarlasına ve ürününe özel çözümler getiriyor" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN