Camları açılan Akasya Avrupa'yı temsil edecek

Camları tamamen açılabilen Akasya Avrupa'da ödül aldı, dünya yarışına katılacak

Akasya Acıbadem'e, Avrupa'dan beş yıldızlı ödül geldi. Avrupa'nın en prestijli gayrimenkul ve mimari ödüllerinden biri olan 'The European Property Awards 2012' töreninde, "En İyi Yüksek Bina Mimarisi" kategorisinde 5 yıldız alan Akasya Rezidans, "Avrupa'nın en başarılı projesi" ödülü almaya hak kazandı. Mimar Mehpare Evrenol yürütücülüğündeki Mimarlar Workshop tarafından tasarlanan Akasya Rezidans, 7 Aralık'ta yarışmanın ikinci aşaması olan "dünyanın en iyisi" olma yolunda Avrupa'yı temsilen yarışacak. SAF GYO tarafından Acıbadem'de hayata geçirilen projenin mimarı Mehrape Evrenol "Bu projenin Avrupayı temsil ediyor olması bizim için çok önemli. Potansiyel, çok adetli ve yüksek yapı kategorisinde Türkiye'den çok sayıda proje katıldı. Genelde bu ödülleri Avrupalı projeler kazanır. Ancak çok seçenekte farklı talebi karşılayabilecek şekilde planlanması ödülü getirdi" dedi.

BÜYÜK METREKARELİ

Evrenol, yüksek katlı binalarda brüt ve net metrekare farkının çok yüksek olduğunu söyleyerek "Ancak bu projede çok efektif kullanım alanları yaratıldı. Bir rezidans projesine göre büyük metrekareler oluşturuldu" dedi.

RÜZGâR TESTLERİ YAPILDI
Evrenol, gökdelen projelerinde camların açılmadığına ya da çok az açıldığına dikkat çekerek "Biz tamamen açılabilen bir gökdelen yarattık. Rüzgâr testlerini yaptık. Projeyi hakim rüzgâra doğru yönlendirip camları tamamen açılabilen bir kule yaptık. İstanbul iklimi buna uygun" dedi. Evrenol, projenin göl etabının sakin, kent etabının dinamik yaşamı temsil ettiğini vurguladı.

900 BİN TL'DEN BAŞLIYOR
182 bin metrekarelik arazide kurulu proje toplam üç etaptan oluşuyor. Satışta olan Akasya Rezidans etabı 2013'te teslim edilecek. 456 üniteden oluşan bu etapta 199 teraslı rezidans, 198 home-ofis, 35 ticari ofis ve 24 adet penthouse bulunuyor. Kent etabındaki daireler 900 bin ile 3 milyon TL aralığından satılıyor.

BİZE ULAŞIN