Jet-set'in kuş tüyü ceketi Türkiye'de

Dünya jet sosyetesinin kuş tüyü ceket markası Moncler, Türkiye'ye geliyor. Gökse Tekstil ile ortak olan şirket, ilk mağazasını İstinye'de açacak

Dünya jet sosyetesinin kuş tüyü ceket markası Moncler, Türkiye pazarına yatırım kararı aldı. İtalyan iş adamı ve tasarımcı Remo Ruffini'nin sahibi olduğu marka, Türkiye'de Gökse Tekstil ile ortaklık anlaşması imzaladı. Çoğunluk hissesinin Moncler'de olduğu belirtilen bu anlaşmaya göre iki şirket, ilk mağazayı İstinye Park'ta açacak. Gökse Tekstil'in Türkiye temsilcisi olduğu BCBG mağazasının yerine açılacak olan Moncler mağazasının, İstanbul başta olmak üzere Türkiye'den büyük ilgi göreceği tahmin ediliyor.

İLK MAĞAZA ARALIKTA
Gökse Tekstil'in sahibi Gökhan Çelik, Moncler şirketi ile ortaklık anlaşması yaptıklarını, ilk mağazayı ise aralık ayında açacaklarını söyledi. 2005 yılından bu yana BCBGMAXAZRIA markasının Türkiye distribütörü olan Gökse Tekstil, İstinye Park'ta bulunan BCBG mağazasını AVM içine taşıyacaklarını, Moncler'in ise BCBG'den boşalan yere geleceğini söyledi. İlk yıl için bir mağaza hedeflediklerini belirten Çelik, "Moncler dünyaca ünlü bir marka. İstanbul'da büyük bir talebi karşılayacağını tahmin ediyoruz. Hedeflerimiz büyük. Yurtdışından iki marka daha getirmek için çalışmalarımız sürüyor. Bunlar da dünyaca ünlü markalar" dedi. Moncler aslında Türk tüketicisine yabancı bir marka değil. Beymen ve Harvey Nichols'larda satılan marka, belirli bir tüketici kitlesine sahip. Birçok yabancı markanın yaptığı gibi Türkiye'de temsilcilikle yürümek yerine, kendisi pazara gelerek bir ortaklık yapan Moncler'in pazardaki yüksek potansiyeli gördüğü belirtiliyor.

650 STERLİNDEN BAŞLIYOR
Moncler, Fransız kayak giysileri markası. 1952 yılında kuruldu. Aslında Fransız kökenli bir İtalyan markası olan Moncler'in kurucusu Fransız Rene Ramillon, 1952'de Moncler'i dağ sporları malzemesi satan bir mağaza olarak kurdu. Kuruluşundan iki yıl sonra lanse ettiği kuş tüyü anorakları Moncler adı ile özdeşleşti. Hisse senetlerinin çoğunu Pepper Industries'e satan marka yıllardır Alessandra Facchinetti, Giambattista Valli ve Thom Browne gibi ünlü tasarımcılarla çalışıyor. Remo Ruffini ile 2000 yılından itibaren hazırlanan koleksiyonlarla hedef kitlesini genişleten Moncler'in kaz tüyü montları, parkaları yaklaşık 650 sterlinden başlıyor.

ÖZGE YAVUZ

BİZE ULAŞIN