Pegasus 'yer'e iniyor

Aldığı yeni uçaklarla Türkiye'nin en büyük özel havayolu şirketine sahip olan Pegasus Havayolları, sahip olduğu uçaklarına ve yolcularına daha iyi hizmet verebilmek için kendi yer hizmetleri şirketini kurmak için gerekli çalışmaları başlattı.

Sabiha Gökçen Havalimanı'nın yüzde 70 kapasitesini kullanan, yurt içi ve yurtdışında 58 noktaya uçan Pegasus Havayolları, kuracağı yer hizmetleri şirketiyle uluslararası alanda söz sahibi olmayı hedefliyor. Pegasus Havayolları yeni kurulacak yer hizmeti şirketi için ön çalışmalara başlarken, Sabiha Gökçen Havalimanı'nda yer hizmeti veren şirketlerin çalışanlarını transfer etmek için ön görüşmeler yapıyor. Kurulacak yeni şirketin ismini gizli tutan Pegasus yetkilileri, merkezi Sabiha Gökçen Havalimanı olması düşünülen şirket için en kısa zamanda personel alımına başlayacak.

Yeni kurulacak şirketle ilgili çalışmaları gizleyen Pegasus yetkilileri, İHA'ya yaptıkları yazılı açıklamada, 'Pegasus Hava Yolları tarafından şu anda alınmış bu yönde bir karar bulunmamaktadır. Ancak havayolu şirketlerinin kendi handling hizmetlerini kendilerinin yapmaları konusu sektörde daima bir opsiyon olarak değerlendirilmektedir. Pegasus Hava Yolları olarak işimizi daha verimli getirmek için sürekli bir çalışma sürdürmekteyiz. Her konuda olduğu gibi yer hizmetleri konusunda da bu opsiyonun verimli bir sonuç yaratacağının tespit edilmesi durumunda, bu çalışma da o zaman hayata geçirilebilir' dedi.

BİZE ULAŞIN