TOKİ Kayseri'ye Mobilyakent kuracak

TOKİ'nin mobilya merkezi Kayseri'de yapacağı Mobilyakent'in temelleri bugün atılıyor. 688 işyerinin yer alacağı projenin ilk etabı 115 milyon liraya mal olacak

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Kayseri'de kuracağı 'Mobilyakent'in temellerini atıyor. Türkiye'nin mobilya merkezi olarak bilinen Kayseri'de yapılacak yatırım, TOKİ'nin tasarımını vatandaşlarla ortak geliştirdiği ilk proje olma özelliğine sahip. Modern bir mobilya üretim merkezinin hedef alındığı Mobilyakent, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 10 Nisan 2010'da açıkladığı Esnaf ve Sanatkarlar Değişim, Dönüşüm ve Destek (3D) Strateji Belgesi ve Eylem Planı (ESDEP) kapsamında inşa edilecek.

115 MİLYONLUK PROJE

Kayseri Marangozlar Mobilyacılar ve Döşemeciler Odası, Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Kocasinan Belediyesi ve TOKİ işbirliğiyle geliştirilen Mobilyakent, Kayseri Şeker Fabrikası'nın arkasındaki arsada inşa edilecek. Proje yaklaşık 425 bin metrekarelik kapalı alana kurulacak. 688 işyeri ve iki caminin yer alacağı projede yer alacak muhtelif büyüklükte, zemin ve asma tavan konseptiyle tasarlanan dükkanların en küçüğü 92, en büyüğü bin 847 metrekare olacak. 115 milyon lira ihale bedeli bulunan birinci etabın 750 günde tamamlanması öngörülüyor.

BİZE ULAŞIN