Bağdat Caddesi'ne Rus akını

İstanbul'un önemli lokasyonu Bağdat Caddesi'ni Rus gayrimenkul alıcıları sardı. Denge İnşaat Mimarlık'ın ortağı Mesut Geniş, "Yoğun bir ilgi var. Milyon dolarlık ev arıyorlar" diye konuştu

İstanbul'un en lüks lokasyonlarından Bağdat Caddesi, Ataşehir gibi semtlerdeki konut piyasası Mütekabiliyet Yasası sonrası hak ettiği canlılığa kavuştu. Bağdat Caddesi ve Caddebostan'da hem kentsel dönüşüm hem de mütekabiliyet yasaları sayesinde yeni bina projeleri hızlandı. Özellikle Rus zenginlerin milyon dolarlık daire aradığını söyleyen Denge İnşaat Mimarlık ortağı Mimar Mesut Geniş, geçtiğimiz bir-iki yılda bu hareketin yok denecek kadar az olduğunu ancak yasanın çıkmasının ardından Rus alıcıların Bağdat Caddesi'ne yoğun olarak gelmeye başladığını söyledi.

BÜYÜK METREKARE ARIYORLAR

Denge İnşaat Mimarlık'ın, 2004 yılında girdiği 'kat karşılığı konut üretimi' işe başladığını belirten Geniş, yıllardır bu bölgede proje ürettiklerini ancak bu yıla kadar yabancı ilgisinin kayde değer olmadığını söyledi. Bağdat Caddesi'ne Rus alıcıların çok sık gelmeye başladığını belirten Geniş, "Rus zenginler, Araplar gibi büyük metrekareli evler arıyorlar. Satış ofisimize gelen ve kayıt yaptıran çok sayıda Rus zengin var. Bunun yanı sıra İranlılar ve Körfez bölgesinden alıcılar da Caddebostan'dan konut almak istiyor" dedi.
BİZE ULAŞIN