Eğitsel Oyuncaklar müfredata giriyor

Zincir oyuncak mağazalarının ‘rafta kalır’ gerekçesi ile fazla ilgi göstermediği Eğitsel Oyuncaklar, yönünü okullara çevirdi.

Mart ayından itibaren Hippo Oyuncak firması ile başta D&R ve NT mağazaları olmak üzere Türkiye pazarında 50'yi aşkın noktada satışa sunulan Eğitsel Oyuncaklar, zincir oyuncak mağazalarından beklediği ilgiyi göremeyince; yönünü özel ve devlet okullarına çevirdi.

Yıl sonuna kadar Türkiye pazarında 3 bin adet satış gerçekleştireceklerini ifade eden Hippo Oyuncak Genel Müdürü Mehmet Daniş, önümüzdeki yıl satışlarını 5 kat artırarak 15 bin adetlik bir rakama ulaşacaklarını belirtti. Zincir oyuncak mağazaların, ürünlerin rafta kalacağı endişesi ile Eğitsel Oyuncaklara fazla ilgili göstermediklerinden yakınan Mehmet Daniş, "Bir yandan şu anda 50'yi aşan satış noktamızı artırırken, diğer yandan da özel ve devlet okullarına girmek için harekete geçtik. Özellikle 4+4+4 Eğitim Modeli sayesinde bunu rahatlıkla yapabileceğimizi düşünüyoruz. Bunun için de Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2013 – 2014 müfredatını bekliyoruz. Çocuklar bu sayede karmaşık fizik formüllerini bu oyuncaklarla uygulayıp, hem oynayıp hem kolaylıkla öğrenecekler" dedi. ABD'de oyuncak satışından elde edilen her 100 doların, 40 dolarlık kısmını Eğitsel Oyuncakların oluşturduğuna dikkat çeken Mehmet Daniş, "ABD, Avrupa, Japonya ve Tayvan'daki ilköğretim okullarında bu oyuncaklar kullanılıyor. Türkiye'de de önümüzdeki yıl Eğitsel Oyuncakların ders başı yapmasını bekliyoruz" dedi.

BİZE ULAŞIN