Ali Ağaoğlu tane tane açıkladı

Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu'ndan, Bakanlığın Fatih Ormanı Mesire Yeri işletim hakkı iptali ile ilgili açıklama geldi.

İptal işleminin Mesire Yeri işletim hakkı ile ilgili olduğu ve Maslak 1453 projesini hiçbir şekilde kapsamadığı duyuruldu.

İşte madde madde durumu anlatan açıklama;

MASLAK 1453 PROJESİ :

1- MASLAK 1453 PROJE ARSASININ MÜLKİYETİ TOKİ İŞTİRAKİ OLAN EMLAK KONUT GYO A.Ş'NE AİTTİR.
2- PROJENİN İNŞAAT RUHSATI YASALARA VE MEVCUT İMAR PLANINA UYGUN OLARAK ALINMIŞTIR.
3- MASLAK 1453 PROJESİ ŞİRKETİMİZ TARAFINDAN EMLAK KONUT GYO A.Ş İLE HASILAT PAYLAŞIMI ESASI İLE YÜRÜTÜLMEKTEDİR. PROJEMİZİN İNŞAAT RUHSATI İSE YÜRÜRLÜKTEDİR.

ORMAN PROJESİ :

4- ORMAN PROJESİ – BU PROJENİN HEMEN YANINDA PARK ORMAN VE FATİH ORMANLARI BULUNMAKTADIR. MASLAK 1453 PROJESİ'NİN REKLAM KAMPANYASINDA 'EVİNİZİN HEMEN YAKININDA BİR ORMAN İSTER MİSİNİZ ? ' ŞEKLİNDE AÇIKLAMAMIZDA YANILTMA YOKTUR.
5- FATİH ORMANLARININ MESİRE YERİ GRUP ŞİRKETİMİZ AKC PETROL'E KİRALANMIŞTIR.
ORMANIN PARKORMAN OLARAK BİLİNEN KISMI İSE SAYIN SERDAR BİLGİLİ'YE AİT EGE TURİZM ANONİM ŞİRKETİ'NE TAHSİS EDİLEREK KİRALANMIŞTIR.
6- ORMAN BAKANLIĞINCA İPTAL EDİLEN SÖZLEŞME FATİH ORMANLARININ MESİRE YERİNE AİT KİRALAMA VE TAHSİS SÖZLEŞMESİDİR.
7- TAHSİSİ VEYA İŞLETME HAKKI KİME AİT OLURSA OLSUN ORMANLARIN MÜLKİYETİ KAMUYA AİTTİR YANİ 75 MİLYON TÜRK VATANDAŞININ KULLANIMINA AÇIKTIR.
8- ORMAN BAKANLIĞI TARAFINDAN İPTAL EDİLEN MESİRE YERİNİN KİRALAMA VE TAHSİS SÖZLEŞMESİDİR.
9- HABERTÜRK' TE YER ALAN MASLAK 1453 PROJESİNİN İPTALİ KANAATİNİ UYANDIRAN HABER KASITLI OLARAK TÜKETİCİYİ YANILTMAYA YÖNELİK OLARAK YAPILMIŞTIR.

SONUÇ OLARAK ; ADI GEÇEN PROJENİN ARSASI TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ TARAFINDAN ATIŞ POLİGONU OLARAK KULLANILMAKTA İKEN TOKİ'YE DEVREDİLMİŞTİR. MÜLKİYETİ HALEN TOKİ İŞTİRAKİ OLAN EMLAK KONUT GYO A.Ş.'YE AİT OLUP , YÜKLENİCİ OLARAK ŞİRKETİMİZ TARAFINDAN HASILAT PAYLAŞIMI İLE YÜRÜTÜLMEKTEDİR.

PROJEMİZİN HEMEN YAKININDA YER ALAN FATİH ORMANI MESİRE YERİNE AİT KİRA SÖZLEŞMESİNİN İPTALİ MASLAK 1453 PROJESİNDEN TAMAMIYLA AYRI BİR HUKUKİ KONU OLUP , PROJENİN DEVAMINA HİÇBİR ENGEL TEŞKİL ETMEMEKTEDİR.

BİZE ULAŞIN