MNG Kargo yatırım atağında

Sektörde ilk olacak bir yeniliğe imza atan MNG Kargo, 7 noktada Teknolojik Aktarma Merkezi kurdu. Bu sistem sayesinde kargolar daha hızlı teslim edilecek

Son yıllarda Türkiye'de artan ihracatla büyüyen lojistik sektöründe her geçen gün yeni yatırımlar dikkat çekiyor. Lojistik şirketi MNG Kargo da Ankara, Adana, Bursa, İzmir, İstanbul Ayazağa'da faaliyete geçirilen ve İstanbul'da iki ayrı bölgede altyapı çalışmaları devam eden yedi Teknolojik Aktarma Merkezi kurarak yatırımlarına bir yenisini ekledi. Otomasyon sistemiyle donatılan ve sektöründe ilk olan bu yatırımla kargo işlemlerinin artık el değmeden otomatik olarak yapılması hedefleniyor. Ticari akışın hızlı ve sağlıklı gerçekleşmesini sağlayacak bu sistem ile şirket, her aktarma merkezinde günde en az iki saat zaman tasarrufu sağlayacak.

"YENİ BİR ÇAĞ BAŞLATIYORUZ"
Teknolojik Aktarma Merkezleri yatırımı ile MNG Kargo'nun bugüne kadar olduğu gibi sektörü geliştirecek bir ilke imza attıklarını söyleyen MNG Kargo Genel Müdürü Aslan Kut, "Bugün sektörümüze ve ülkemiz ekonomisine katma değer kazandıran birçok öncü yeniliğimize, Teknolojik Aktarma Merkezleri gibi çağ değiştiren bir ilki daha eklemiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz" dedi. Kut, sözlerine şöyle devam etti: "MNG Kargo ailesi olarak, müşterilerimize sunduğumuz yeniliklerle, dünya standartlarındaki hizmet kalitesini Türkiye'nin dört bir köşesine götürüyor ve bu yolda durmadan çalışıyoruz. Ülkemiz taşımacılık sektörüne çağdaş dinamikler kazandırarak, üstün müşteri hizmetleri seviyesinde hızlı bir entegrasyon gerçekleştiriyoruz. Teknolojik Aktarma Merkezlerimiz ile sektörde daha kaliteli, daha kazançlı yeni bir çağ başlatmış oluyoruz."

KAPASİTEDE YÜZDE 300 ARTIŞ

Bugüne kadar, her bir aktarma merkezinde saatte 3 bin 500 kargo ayrıştırılırken, otomasyon sistemi yatırımı sayesinde ayrıştırılan kargo sayısının saatte 10 bin 500 adete yükseldiğini belirten Aslan Kut'un verdiği bilgiye göre, bu ileri teknolojiye yapılan yatırımla, şirketin kargo işleme hızı ve kapasitesi yüzde 300 artış gösterdi. Günlük kargo kapasitesine bağlı olarak akşam veya sabah operasyonu için yaklaşık 4-5 saat zaman harcanırken, Otomatik Ayrıştırma Sistemi ile en az iki saat zaman tasarrufu sağlanacak. Bu yatırımın sürdürülebilir rekabet gücünü çok önemli ölçüde artıracağına dikkat çeken Aslan Kut, "Türkiye'de kargo sektöründe ilk ve tek otomasyon sistemine sahip bir şirket olmamız, pazarda bölgesel liderlik ve global bir şirket olma hedefimizi destekliyor" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN