Cadde'ye rakip geliyor

Metropol İstanbul, Cannes'da düzenlenen Mapic Fuarı'nda yabancı fonların akınına uğradı. Projenin 100 bin metrekarelik AVM'sinin üzerinde bulunan 400 metrelik lüks alışveriş caddesi Catwalk, Bağdat Caddesi'ne rakip olmaya hazırlanıyor

Emlak Konut GYO, TOKİ, Varyap ve GAP İnşaat ortaklığıyla Ataşehir'de inşa edilen Metropol İstanbul, perakende alanlarını ilk kez 14-16 Kasım'da Cannes'da düzenlenen Mapic Fuarı'nda görücüye çıkardı. 100 bin metrekare büyüklüğündeki Metropol İstanbul AVM ve üzerinde yer alan 400 metre uzunluğundaki alışveriş caddesi Catwalk, dünyanın en büyük ticari gayrimenkul fuarında, yabancı dev fonların ilgi odağı oldu. Bu fonlar dışında, Catwalk'a çok sayıda yerli ve yabancı perakendeci de ilgi gösterdi. Anadolu Yakası'nda Bağdat Caddesi'ne rakip olmaya hazırlanan Catwalk'ta özellikle lüks markalara yer verilecek.

YENİ MARKALAR YOLDA

60 metrekarelik standıyla Mapic Fuarı'nda yer alan Metropol İstanbul'u Çalık GYG Genel Müdürü Feyzullah Yetgin ve Varyap Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Varlıbaş temsil etti. Projenin ilk günden beri büyük bir ilgiyle karşılaştığını belirten Feyzullah Yetgin, şunları söyledi: "İstanbul Uluslararası Finans Merkezi sınırları içinde yer almamız bizim en büyük avantajlarımızdan biri. AVM ile Türkiye'de bir ilki temsil eden cadde konseptli Catwalk, 30 bin metrekare kiralanabilir alan üzerinde 76 ticari üniteden oluşuyor. İstanbul'da bu tarzda alışveriş caddelerine ve meydanlara ihtiyaç var. İşte biz bu açığı kapatacağız." Türkiye'ye ilk kez bu projede yer alarak girmek isteyen çok sayıda yabancı markanın kendileriyle iletişime geçtiğini belirten Yetgin, "Farklı konseptleri Metropol İstanbul'da İstanbullular'la buluşturacağız" diye konuştu.

FRANSIZ FONU AVM'YE TALİP
Varya p Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Varlıbaş, projenin dünya ölçeğinde bir değer yaratacağını ifade etti. Sadece AVM bölümünün bile milyar dolarlarla ifade edilebilecek bir değer taşıdığını kaydeden Varlıbaş, "Fuarda 2 milyar euroyu yöneten bir Fransız fonu, AVM'yi komple satın almak istediini söyledi. Başka bir Alman fon da burayla ilgileniyor" dedi.

FİNANS MERKEZİ İLE İÇ İÇE
Feyzullah Yetgin, projenin finans merkezi içinde yer alması nedeniyle 24 saat hareketli bir yapıya sahip olacağını söyledi.

YILDA 22 MİLYON ZİYARETÇİ BEKLENİYOR
2015'te tamamlanacak olan Metropol İstanbul, 705 bin metrekare yekpare inşaat alanıyla dünyanın en büyük projelerinden biri. Üç yüksek bina ve yaklaşık 2 bin bağımsız üniteden oluşuyor. Antensiz 250 metre yüksekliğindeki Metropol Kule'nin lansmanı yakında yapılacak. Projede rezidans bloklarından satışa çıkan kısmın ise yüzde 75'i satılmış durumda. İki katlı AVM'de 72 bin metrekare kiralanabilir alan üzerinde 278 ticari ünite bulunuyor. AVM kompleksinin yılda 22 milyon ziyaretçiyi ağırlaması bekleniyor.

BİZE ULAŞIN