Unilever'de atama

Unilever Türkiye, Dondurma Kategorisi Pazarlama Müdürü görevinde bulunan Özgür Kölükfakı,Unilever Rusya, Ukrayna ve Belarus Dondurma Kategorisi Başkan Yardımcısı olarak atandı.

Şirket açıklamasına göre, farklı kategorilerde ve bölgelerde 15 yıllık pazarlama ve iş yönetimi tecrübesine sahip bulunan Özgür Kölükfakı, Unilever Rusya, Ukrayna ve Belarus Dondurma Kategorisi Başkan Yardımcılığı'nın yanı sıra Unilever Yönetim Kurulu Üyesi olarak da görev yapacak.

1995 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun olan Özgür Kölükfakı, İşletme masterini aynı üniversitede 1998'de tamamladı. Unilever ailesine ilk olarak 1998 yılında Becel Ürün Müdürü olarak katılan Kölükfakı, 2002-2006 yılları arasında Unilever Fransa ve İngiltere'de Avrupa Bölgesi'nden Sorumlu Ürün Müdürü çalışırken, Rusya'yı ziyaret etme ve Rus tüketicisini yakından tanıma fırsatı da buldu.

Kısa bir ayrılığın ardından Unilever Türkiye Ailesi'ne 28 Nisan 2008 tarihi itibarıyla Unilever Türkiye Pazarlama Direktörlüğü Gıda Kategorisi kapsamında, Sana, Becel, Komili, Calve ve Amaze markalarından sorumlu Pazarlama Direktörü olarak dönen Kölükfakı, son olarak Unilever Türkiye Dondurma Kategorisi Pazarlama Müdürü olarak görev yapıyordu.

Özgür Kölükfakı, Inmarko Unilever'in bir parçası olmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu dile getirerek, ''Rusya, Ukrayna ve Belarus'taki (RUB) dondurma pazarı hem çok büyük, hem de büyümek için yüksek potansiyel ve fırsatlara sahip. Bu kapsamda, Unilever olarak sahip olduğumuz sürdürülebilir ve rekabetçi büyüme politikamızla bölgedeki liderliğimizi günden güne güçlendireceğimize inancım sonsuz'' değerlendirmesinde bulundu.

BİZE ULAŞIN