THY'ye Bulgaristan'dan ödül

Bulgaristan'ın ekonomi sektöründe en prestijli ödüllerinden olan ''Bay ve Bayan Ekonomi Ödülleri'' dağıtıldı.

Sofya Ulusal Tarih Müzesi'nde düzenlenen törende, Türk Hava Yolları (THY) da ''İş Sektöründe Özel Ortak'' ödülünü aldı.

İkonomika Dergisi'nin 1992 yılından bu yana verdiği ödüller, bu yıl 33 isimden oluşan jüri tarafından, ülkenin en başarılı iş adamı ve iş kadınını önde gelen 45 yönetici arasında seçildi.

Törende ''Bay Ekonomi'' ödülü madencilik sektöründe 60 milyon avroluk yatırımla ile yılı tamamlayan Minstroy Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nikolay Vılkanov'a verildi.

''Bayan Ekonomi'' ödülünü ise gıda sektöründe en hızlı gelişen Bella Bulgaria Şirketi Genel Müdürü Elza Markova aldı.

Ödül törenin başında kurulu geleneğe yenilik getirerek, jüri adına özel bir onur belgesi verileceği açıklandı. Jüri üyelerinden Hristo Hristov, 2012 yılında 20 yeni destinasyonla, dünyanın en çok ülkeye sefer yapan THY'ye ''İş Sektöründe Özel Ortak'' isimli bir onur belgesi takdim edilmesine karar alındığını bildirdi. Belge, THY Sofya Müdürü Cenk Öcal'a verildi.

Öcal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, THY'nin böyle bir ödül almasından gurur duyduğunu belirterek, ''Bu ülkeye değer veriyoruz, bu ülkedeki iş adamlarına en iyi hizmeti sunmaya çalışıyoruz ve bunun sonucunda, bu ödülü almak tanıtımımız açısından çok iyi oldu'' dedi.

Resepsiyonla sona eren törende ayrıca bilişim teknolojileri, tarım, küçük ve orta çaplı işletmeler gibi 7 dalda çeşitli ödüller dağıtıldı.

BİZE ULAŞIN