Perşembe 09.01.2014

Elektronik devi Ricoh Türkiye'ye hızlı girdi

108 bin çalışanı bulunan Japon teknoloji devi Ricoh, Türkiye'ye hızlı girdi. Pentax fotoğraf makinesinin de sahibi olan Ricoh, Türk şirketi Saral Büro'yu aldı

ABONE OL

Dünyanın en önemli fotoğraf makinesi markalarından Pentax'ın sahibi Japon Ricoh, Türkiye'ye hızlı girdi. Japonya'nın en büyük fotokopi üreticisi unvanını da elinde bulunduran teknoloji devi Ricoh Group, Türk şirket Saral Büro'yu satın aldı. Saral'ın yüzde 100 hissesini devralarak bölgesel varlığını güçlendiren Japon şirketin Avrupa CEO'su Akira Oyama, Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA) bölgesinde büyüme hedeflerinin bir parçası olarak bu satın almayı yaptıklarını söyledi. Oyama, Ricoh'un resmi internet sitesinden duyurulan satın alma haberinde, 2.5 milyon lira sermayeli Saral Büro ile 20 yıldır birlikte çalıştıklarını belirtti. Ricoh'un uzun vadede bölgesel büyüme planı içinde olduğunu dile getiren Oyama, Türkiye'nin EMEA bölgesi içinde en önemli pazar olduğunu ifade etti. Oyama, "Yeni fırsatların ortaya çıkacağı Türkiye'nin özellikle doküman yönetimi konusundaki ihtiyaçlarını destekleyeceğiz" dedi.

108 BİN ÇALIŞANI VAR

Temelleri 1936 yılında atılan Ricoh Group, fotokopi ve dijital baskı alanında dünyanın en büyük markaları arasında sayılıyor. Geçen yılı 22 milyar dolarla kapatan grup, dünya genelinde 180 ülkede faaliyet gösteriyor. Şirketin 40 bini Japonya'da olmak üzere toplam 108 bin çalışanı var.

PENTAX MARKASININ SAHİBİ

Ana iş kolları arasında fotoğraf makinelerini de barındıran Ricoh'un kendi markasının yanı sıra sektörün en önemli 5 markası arasında yer alan Pentax da bulunuyor. İngiltere futbol takımı Coventry'nin Ricoh Arena stadına sponsor olan şirket, Japon rugby takımı Ricoh Black Rams'in de sahibi.

DİNLEMEK İSTERSENİZ
Alternatif müziğin duru sesi Lana Del Rey!
Soft müziklerle dingin bir gün...