THY videosu internette uçtu

THY, Iğdırlı çocukları oynattığı duygusal reklam filmiyle rekora imza attı. Filmi, YouTube kapalı olmasına rağmen yerli video paylaşım sitesi izlesene.com'da 3 günde 750 bin kişi izledi. Başkan Hamdi Topçu, "Türkiye'nin özlemini yansıttık" dedi

Türk Hava Yolları (THY), NBA oyuncusu Kobe Bryant ve Barcelona'nın yıldız futbolcusu Messi'nin rol aldığı izlenme rekorları kıran reklamların ardından yine ses getiren bir filme imza attı. Başrolünü Iğdırlı çocukların oynadığı 'Hayal edince' isimli reklam filmi, YouTube kapalı olmasına rağmen sadece izlesene.com adresinden 3 günde 750 bin kişi tarafından izlendi. "Türkiye'de uçmadığımız tek bir yer kalsa, dünyadan en çok noktaya uçmuşuz ne fayda" sloganıyla hazırlanan ve izleyenleri ağlatan reklam filmiyle ilgili THY Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu SABAH'a değerlendirmelerde bulundu. Topçu, "Biz filmde Türkiye'nin özlemini yansıttık. İnsanların, özellikle de çocukların hayal ettikleri gerçek ortamı sağlamış olduk" dedi.

GERİ DÖNÜŞTE LİDER OLDU

THY'nin reklamları arasında en çok geri dönüşü bu filmin aldığını açıklayan Topçu, reklamın duygusal yönünün ağır bastığını vurguladı. Hamdi Topçu, reklamın aslında Türkiye'nin gerçekleriyle birebir örtüştüğünü söyledi. Çözüm süreciyle birlikte bölgede refahın da artmaya başladığını belirten Topçu, şöyle konuştu: "Demokratik sürecin halk tarafından benimsenmesi, Doğu'da güvenlik probleminin çözülmesiyle herkes köyüne gidip gelmek istiyor. Huzur ortamı doğdu, refah talepleri daha yüksek sesle geliyor. Doğu'daki iller kendini büyükşehirlerle kıyaslamaya başladı. Tüm bu değişimler de hayalleri gerçeğe dönüştürdü."

UÇMAK İHTİYAÇ HALİNE GELDİ
Türkiye 'de 50'den fazla havalimanı olduğunu, THY'nin bunların 44'üne indiğini söyleyen Topçu, "Hepsine uçabiliriz ama bazı havalimanları uçuşa uygun değil" dedi. Uçmanın bir tutku ve ihtiyaç haline geldiğini de aktaran Topçu, "Bunu artık her kesimden insan talep ediyor. THY'de 44 TL'ye promosyonlu bilet bulmak mümkün. Artık havayolu taşımacılığı ulaşılabilir fiyatlara indi. Artan refah da çok önemli" diye konuştu. Topçu, Iğdır'a ilk uçuşu THY'nin yaptığını da sözlerine ekledi.

ÇEKİMİ ÜÇ AYI BULDU
Tv'lerde 23 Nisan akşamı yayımlanmaya başlayan film, Anadolu'nun küçücük bir köyünde yaşayan ama büyük hayalleri olan 4 çocuğun hikâyesini anlatıyor. Hayalleri ise köylerinden tüm dünyaya ulaşabilmek. Bunu başarmanın da tek bir yolu var. O da bir havalimanı kurmak. Köylerinde bir havalimanı kurmaya başlayan çocuklar, tahtadan kule ve lambalardan pist yapıyor. Yapım aşaması 3 ayı bulan reklam filmi Lowe İstanbul imzasını taşıyor. Ajans Başkan Yardımcısı Şerife Kırımlı, "Tam bir takım çalışması oldu. Net izlenme rakamlarını cuma günü alacağız" dedi.

REKLAMIN KÜNYESİ
Reklam: Hayal edince
Reklam Ajansı: Lowe İstanbul
Kreatif Direktör: Can Faga
Yönetmen: Bahadır Karataş
Prodüksiyon: FilmparkBİZE ULAŞIN