Tivibu Şampiyonlar Ligi ile uyduya çıkıyor

Üç yıl boyunca Şampiyonlar Ligi ve UEFA Ligi'ni yayımlama hakkını alan Tivibu, HD kalitede yayın yapacak dijital uydu hizmetlerinde yatırıma başladı. CEO Aslan, "Televizyon yayıncılığını yeniden şekillendireceğiz" dedi

Tivibu Şampiyonlar Ligi ile uyduya çıkıyor
Türk Telekom Grubu, dijital içerik platformu Tivibu'nun uydu altyapısı için çalışmalara başladığını açıkladı. 3 yıl boyunca Şampiyonlar ve UEFA Ligi yayımlama hakkını elinde bulunduran Tivibu, kullanıcı tabanını genişletmek için HD kalitede yayın yapacak dijital uydu hizmetleri alanında yatırımlara başladı.

50 MİLYON TL'LİK YATIRIM

Türk Telekom Grubu CEO'su Rami Aslan, Tivibu platformunun artık 20 milyon haneye ulaşacak yatırımlara start verdiğini söyledi. Televizyon yayıncılığının tüm boyutlarıyla Türk Telekom'un ana faaliyetlerinden biri olacağının altını çizen Aslan, "Türkiye'deki televizyon yayıncılığını yeniden şekillendireceğiz. Tivibu ile Türkiye'yi ayrıcalıklı televizyon içeriğiyle buluşturmayı hedefliyoruz" dedi. UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi, 2015-2016 sezonu itibarıyla Tivibu ayrıcalığıyla ekranlara taşınacak. Rami Aslan, Digiturk gibi uydu platformuna talip olduklarını ama sürecin çok uzamasından dolayı beklemek istemediklerini ifade etti. Aslan, "Yayıncılık teknolojisi hızla gelişiyor. Tüketici beklentileri artıyor. Bizim de beklentileri hızla karşılamamız gerekiyor. Bu konuda iş ortaklarımızla hızlı bir yatırım yapmayı planlıyoruz" diye konuştu. Uydu platformu için yatırım miktarının 50 milyon TL olduğu tahmin ediliyor.

STANDART YÜKSELECEK

Türk Telekom Grubu Bireysel İş Birimi CEO'su Erkan Akdemir, müşterilerinin ihtiyaçlarını teknoloji ve lokasyon bağımsız karşılamaya yönelik bir yapı oluşturulduğunu söyledi. Akdemir, "Bu yeni yapıda, sabit ve mobil hizmetleri tek elden, entegre biçimde sunarken, yepyeni servis ve ürünleri de müşterilerimizle buluşturacağız" dedi.

4 SPİKER ANLATACAK, 4K YAYIN YAPACAK

Şampiyonlar Ligi ve UEFA Ligi maçlarında Türk Telekom Grubu, TRT ile işbirliği yapacak. Her hafta bir Şampiyonlar Ligi maçı açık kanaldan yayınlayacak. Seyirciler 4 ayrı spikerden istediğini seçme şansı elde edecek. Tivibu'nun 'Geri Al İzle' özelliği sayesinde sporseverler IPTV'de canlı yayını geri alabilecek. Sporseverler, Tivibu'nun Türkiye'de bir ilk olan Spor Mozaik kanalı sayesinde IPTV'de 6 yayını aynı anda izleme imkânı elde edecek. Uydu yayınlarında bazı maçlar 4K çözünürlüğüne ulaşacak. TRT Genel Müdürü Şenol Göka da 16 Şubat'ta TRT HD kanalının 4K yayın yapacağı müjdesini verdi. Göka, "7 kıtada futbolseverlerin büyük bir ilgiyle takip ettiği iki büyük organizasyonu TRT ve Tivibu ortaklığıyla Türk futbolseverlerle buluşturacak olmaktan dolayı mutluyuz" dedi.

BİZE ULAŞIN