SGK-SSK Hizmet Dökümü - Prim Borcu Sorgulama

Sigortalı olanlar E-Devlet yada TC kimlik Numarası ile online SGK hizmet dökümü alarak SSK sorgulama bilgilerine kolayca ulaşıp SGK prim sorgulama gün sayısı bilgilerini öğrenebilirler

SGK-SSK Hizmet Dökümü - Prim Borcu Sorgulama

Sigortalı olanlar E-Devlet yada TC kimlik Numarası ile online SGK hizmet dökümü alarak SSK sorgulama bilgilerine kolayca ulaşıp SGK prim sorgulama gün sayısı bilgilerini öğrenebilirler. SGK sorgulama ile maaşınızın SGK'ya kaç para olarak bildirildiği gibi daha bir çok ayrıntıya ulaşmanız mümkün. Bunun yanı sıra ne zaman emekli olurum sorgulaması için de SGK hizmet dökümü bilgileri gerekli.

SGK'nın resmi sitesinden SGK hizmet dökümü sorgulama işleminizi yaptığınız zaman herhangi bir şifreye ihtiyacınız olmayacaktır. Sadece size ait olan bazı kimlik bilgileriniz ile işleminizi kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Güvenli bir sistem olan E-Devlet sistemi ile de SSK hizmet dökümü sorgulama işleminizi kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Yalnız bu sefer sadece size ait olan sizin kimlik bilgileriniz ile PTT 'den almış olduğunuz E-Devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır. Bu şifreyi daha önce PTT'den almadıysanız 2 lira karşılığında SGK hizmet dökümü sorgulama işleminiz gibi farklı işlemleriniz için de E-Devlet şifresini alabilirsiniz.

SGK hizmet dökümü sorgulama işlemini şifresiz olarak yapmak için öncelikle aşağıda verilen bağlantı adresine tıklayınız. Açılan sayfada öncelikli olarak uyruk bilginizi seçmeniz gerekmektedir. Çünkü her iki uyruk için de SGK hizmet dökümü sorgulama işleminizde farklı bilgiler girmeniz gerekecektir. SGK hizmet dökümü sorgulama işleminizde T.C. uyruklu iseniz; T.C. kimlik numaranızı, nüfusa kayıtlı olduğunuz ili, cilt numaranızı, doğum yılınızı ve güvenlik kodunu giriniz.
SGK hizmet dökümü sorgulama işleminizde yabancı uyruklu iseniz; T.C. kimlik numaranızı, ikamet tezkere numaranızı, doğum yılınızı ve güvenlik kodunu giriniz. Girdiğiniz bilgilerden emin olduktan sonra SGK hizmet dökümü sorgulama işleminiz için "Bilgileri Sorgula" butonuna tıklayınız. Açılan sayfada sağ tarafta yer alan "Hizmet Bilgisi" seçeneğine daha sonra "4A Hizmet Bilgisi" seçeneğine tıklayarak SGK hizmet dökümü sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

E-Devlet sistemi üzerinden SGK hizmet dökümü sorgulama işleminizi gerçekleştirmek için yazının sonunda verilen bağlantı adresine tıklayınız. Açılan sayfada "Kimliğimi Şimdi Doğrula" butonuna tıklayınız. Kimliğinizi doğrulamak için sistem sizden E-Devlet şifrenizi isteyecektir. SGK hizmet dökümü sorgulama işleminiz için açılan sayfada T.C. kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz. Girdiğiniz bilgilerden emin olduktan sonra "Sisteme Giriş Yap" butonuna tıklayınız. E-Devlet sistemi üzerinden E-Devlet şifreniz ile kolay ve basit bir şekilde SGK hizmet dökümü sorgulama işleminizi gerçekleştirmiş bulunmaktasınız.
BİZE ULAŞIN