THY bilet fiyatlarında indirim

THY bilet fiyatlarında indirim

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Temel Kotil, dünyada düşen petrol fiyatlarının bilet fiyatlarını düşüreceğini söyledi.

  • Ekonomi
  • Pazartesi 26.01.2015 12:02
THY bilet fiyatlarında indirime gidiyor. Petrol fiyatlarının düşmesiyle birlikte THY'den açıklama geldi. THY Genel Müdürü Temel Kotil, "Petrol fiyatlarının düşmesiyle havayolunun gideri yüzde 10 düşmüş olacak. Tabii ki bizim bilet fiyatlarımız da düşecek" dedi.

Şu andaki pozisyonları hakkında da konuşan Temel Kotil şu açıklamalarda bulundu:

"2014 yılı çok İyi geçti Allah'a şükür. Büyüme planlandığı gibi geçti. Hatlarımızı açtık. İlk olarak THY dünyada ki büyük şirketlerin arasında yer aldı. Rekabeti kendisi hissetti ve hissettirdi.

2015'de en büyükler kimse onların arasındayız. Belki biliyorsunuz koltuk-kilometre diyoruz. Havayolunda biz yolcu sayısından ziyade koltuk kilometre referans alıyoruz. Çok kısa yolculuklarda yolcu çok oluyor; ama geliri gideri az oluyor.

Onun için koltuk-kilometrede şu anda 12'nci büyük şirketiz dünyada. Önümüzde üç Çinli, üç de Amerikalı şirket var. Gelecek sene bu değişecek. Gelecek sene ciddi bir biçimde büyümeyi planlıyoruz" dedi.
BİZE ULAŞIN