"Ayrılığımı bir kutlama olarak görüyorum"

Turkcell CEO'su Süreyya Ciliv, ayrılık kararının siyasi bir boyutu olmadığını söyledi. Ciliv, "Ayrılığımı bir kutlama olarak görüyorum" dedi.

Ayrılığımı bir kutlama olarak görüyorum

Türkcell CEO'su Süreyya Ciliv, 8 yıl boyunca görevde olduğunu ve bu süreçte aldığı cazip hiçbir iş teklifini değerlendirmediğini anlattı. Ciliv, "Turkcell'de arkamdan CEO olabilecek en az 5 kişi var" ifadelerini kullandı. Koltuk kaybetmenin Türkiye'de çok önemli gibi göründüğünü fakat kendisi için önemli olmadığını sözlerine ekleyen Ciliv, "Profesyonel dünyadan mezun oluyorum, artık hissedar olacağım projelerle ilgileniyorum. Ayrılığımı bir kutlama olarak görüyorum, hüzünlü değilim" dedi.

YENİ ATAMA SÜRECİ BAŞLADI

Turkcell, Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yaptığı açıklama ile Genel Müdür Süreyya Ciliv'in 31 Ocak'ta görevden ayrılacağını bildirmişti. Açıklamada Turkcell Yönetim Kurulu'nun, Turkcell Genel Müdürlüğü görevine halihazırda Teknoloji Grubundan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İlker Kuruöz'ün mevcut görevine ek olarak vekalet etmesine karar verdiği belirtilirken, ayrıca yeni genel müdürü atama sürecinin başladığı da bildirildi.

Kaynak:Hürriyet

BİZE ULAŞIN