ICER'in yeni başkanı Alparslan Bayraktar

ICER'in yeni başkanı Alparslan Bayraktar
Uluslararası Enerji Düzenleyicileri Birliği (ICER), Alparslan Bayraktar'ı yeni başkan olarak seçti. Başkanlık açıklaması, İstanbul'da düzenlenen Altıncı Dünya Enerji Düzenleme Forumu'nun (WFERVI) kapanışında yapıldı. Ayrıca John Betkoski III (NARUC,USA) üç yıllığına ve Susana Cazorla (CRE, Meksika) 18 aylığına ICER Başkan Yardımcılığı görevine atandı.

LORD MOGG'DAN DEVRALDI

Aynı zamanda Enerji Düzenleyicileri Bölgesel Birliği (ERRA)'nın da başkanlığını yürüten Bayraktar, ICER Başkanlığı görevini Avrupa Enerji Düzenleyicileri Konseyi Başkanı Lord Mogg'dan devraldı. Görevini Bayraktar'a devreden ICER'ın kurucularından Lord Mogg şunları söyledi: "6 yıl önce kurulmasından beri ICER Başkanlığını yürütme ayrıcalığına sahip olarak, şu an enerji konularında küresel işbirliğinin gerekliliğine her zamankinden daha fazla inanıyorum. Eminim ki enerji düzenleyicilerinin uzmanlığı ve küresel etkisi Alparslan, Susana ve Jack'in liderliğinde artmaya devam edecektir." ICER başkanlığını devralan Alparslan Bayraktar da Enerji Düzenleyicileri Küresel Birliği'nin başkanlığını üstlenmekten gurur duyduğunu belirtirken, "Herkesin güvenilir, düşük maliyetli enerjiye erişimini sağlamak ve birlikte küresel sorunlarla başetmek yönündeki ICER'daki çabalarımızı sürdüreceğiz" şeklinde konuştu.

2018'E KADAR GÖREVDE

Bayraktar, 2018 yılında Meksika'da gerçekleştirilecek bir sonraki WFER'e kadar ICER başkanlığını yürütecek. Beş yıldır EPDK Kurul Üyeliğini yürüten Bayraktar, 2013 Ağustos'undan bu yana 24 üyeli Enerji Düzenleyicileri Bölgesel Birliği'nin (ERRA) de başkanlığını yürütüyor.
BİZE ULAŞIN