Ünlü markalardan Nişantaşı için atak

Abdi İpekçi'de yer alan yerli ve yabancı lüks markalar, bölgenin güvenliğini ve tanıtımını artırmak için harekete geçti. 200 marka birleşerek dernek kurmaya karar verdi

Ünlü markalardan Nişantaşı için atak
Emlak fiyatlarının yüksekliğiyle dünyanın en pahalı caddeleri arasında yer alan Abdi İpekçi'de, bir semt derneği kuruluyor. Son dönemde madde bağımlılarının caddede tüketicileri rahatsız etmesinden şikâyetçi olan Abdi İpekçi'deki yerli ve yabancı lüks markalar birleşerek, caddenin güvenliğini sağlamak için bir dernek kuracak. Sadece Abdi İpekçi değil, Mim Kemal Öke, Maçka Caddesi ile Bostan, Altın ve Bronz Sokak'taki mağazaları da kapsayacak olan dernek çalışması, bu ay sonunda tamamlanacak. Derneğin kurulmasıyla birlikte cadde ve bağlı olan sokaklardaki güvenlik artırılacak. Ayrıca özellikle Abdi İpekçi Caddesi'ne yabancı turist çekilmeye çalışılacak.

DÜNYADA ÖRNEKLERİ VAR

Abdi İpekçi Caddesi'ndeki dernek yapılanmasının dünyada başka örnekleri de bulunuyor. Örneğin İtalya'nın ünlü alışveriş caddesi Via Monte Napoleone ile Paris'teki Avenue Montaigne'de bulunan mağazalar da birleşerek bir dernek kurdu. Abdi İpekçi'deki mağazaların oluşturacağı dernekte 200 markanın yer alması bekleniyor. Marka yöneticilerinin verdiği bilgiye göre şu anda derneğin tüzüğü hazırlanıyor. Bu çalışma kapsamında tüm yöneticilerin fikirleri alınıyor, ortak bir vizyon oluşturuluyor.

120 BİN EUROLUK KİRA
Abdi İpekçi, son yıllarda artan kiralarıyla dünyanın da en pahalı alışveriş caddeleri arasında yer alıyor. Boş dükkan bulmanın oldukça zor olduğu caddede 100 metrekarelik bir dükkanın kirası 30 bin dolar. Hatta caddede 400 metrekarelik bir mağazanın 110 bin, bin metrekarelik dükkânın kirasının ise 120 bin euro olduğu belirtiliyor.
BİZE ULAŞIN