Ziraatçılar SABAH'a başarı ödülü verdi

Ziraatçılar SABAH'a başarı ödülü verdi
Türkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) tarafından verilen 'Geleneksel Tarım Sektörü Ödülleri' dün sahiplerini buldu. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker'in katılımıyla gerçekleştirilen ödül töreninde Sabah Gazetesi ekonomi muhabiri Betül Alakent de "yazılı basın başarı ödülü"ne layık görüldü. Ödülü Alakent adına Ankara muhabirimiz Burcu Çalık aldı. Anadolu Ajansı ve Fox TV'de basın alanında ödüle layık görüldü. Ödül töreninde konuşan Tarım Bakanı Eker, ziraatçıların tarım sektörünün omurgası olduğunu ifade etti. Eker, Türk çiftçisine verilen desteklerle birlikte sağlanan maddi desteğin bu yıl 10 milyar liraya ulaştığını vurguladı. Konuşmasında TZD Genel Başkanı İbrahim Yetkin'in de çalışmalarından övgüyle bahseden Eker, "Tabii sizin başkan'a üç dönem kuralı yok" diye konuştu. TZD Başkanı Yetkin de Bakan Eker'in siyasete devam etmesini yürekten arzu ettiklerini söyledi.

GÖÇ ENGELENECEK
Özellikle tarım arazilerinin miras yoluyla bölünmesini engelleyecek düzenlemenin köyden kente göçü de engellediğine dikkat çeken Bakan Mehdi Eker, "İnsanlar ürettikleri ile karınlarını doyuramadığı için göç vardı. Yaptığımız düzenlemeyle bunu durdurmayı hedefliyoruz. Artık insanlar belirlenen ölçekteki arazilerde tarım yapabilecek. Bu tarım sektörü ile ilgili çok önemli bir reformdur" ifadelerini kullandı.

YETKİN'İN ELİNDEN
Ziraatçılar Derneği'nin yazılı basın başarı ödülüne layık gördüğü ekonomi muhabirimiz Betül Alakent'in ödülünü İbrahim Yetkin'in elinden Burcu Çalık aldı.
BİZE ULAŞIN