Bilet parasına 10 gün cruise tatili

Royal Caribbean International, TH Y ile işbirliğine gitti. Şirket 52 hafta boyunca ABD'ye gidiş-dönüş bilet fiyatına, Karayipler ve Bahamalar'a 10 günlük tura götürecek

Bilet parasına 10 gün cruise tatili
ABD menşeli, dünyanın en büyük gemi şirketlerinden Royal Caribbean International (RCI) ile Türk Hava Yolları (THY) dev bir işbirliğine imza attı. THY'nin Ekim 2015'te Miami'ye direkt sefer başlatacak olması sebebiyle RCI da 52 hafta Karayipler ve Bahamalar'a özel program hazırladı. Karayipler, Bahamalar, Miami ve Orlondo destinasyonlarında 5 farklı paket program oluşturan şirket, yolcularını THY ile Miami'ye uçuracak. RCI Türkiye Genel Müdürü Bülent Tatlav, Miami ve Bahamalar turuyla 2016 sonuna kadar 7 bin kişiyi tura göndermeyi planladıklarını söyledi. Tatlav, "9 gece 10 gün sürecek olan tur, uçak biletleri de dahil ortalama bin 500 eurodan başlayan fiyatlarla satılacak. Amerika'ya gidiş dönüş bileti alabildiğiniz bu fiyatlarla 9 gece 10 günlük özel bir program hazırladık. Antalya ile Bodrum'da 5 bin lira olan tatil fiyatına yolcularımız Miami'de konaklayacak" dedi. Tatlav, 3 Ağustos'ta başlayacak satışlarda fiyatın bin 290 ile 2 bin euro arasında değişeceğini kaydetti. Gelecek dönemde THY'nin Şanghay uçuşuyla birlikte Japonya -Güney KoreÇin turuna da başlayacaklarının haberini veren Tatlav, "İlk etapta 4 bin kişilik planlamamız olacak. Bu turları da ekimde satışa çıkmayı hedefliyoruz" diye konuştu.

AMERİKA'YA SEKİZİNCİ HAT
THY Basın Müşaviri Ali Genç de Miami uçuşlarının Amerika'ya açılan 8'inci hat olduğunu söyledi. Amerika uçuşlarında doluluk oranının yüzde 85'lerde olduğunu belirten Genç, "2014'te Amerika'ya 1 milyon 345 bin kişi taşıdık. Bu yılın ilk 6 ayında 647 bin kişiye ulaştık. En yoğun sezonun eylül, ekim ve kasım ayları olduğunu düşündüğümüzde 2015'te Amerika uçuşlarında yüzde 10-15'lik artış öngörüyoruz" ifadelerini kullandı.

İNŞAAT FİRMALARI DA TURLARA İLGİ GÖSTERDİ
Rcı Türkiye İletişim ve Pazarlama Direktörü Cihangir Canıyılmaz ise Karayipler, Bahamalar, Miami ve Orlando destinasyonlarında yılın 52 haftası satılabilecek bir gezi programı hazırladıklarını kaydetti. Canıyılmaz, "Gezi programı fiyatına İstanbul-Miami uçak biletiyle Karayipler-Bahamalar-Orlando turları da dahil" dedi. Bazı inşaat firmalarının da kendileriyle görüştüğünü aktaran Canıyılmaz, "Ev alana Karayipler'de tatil hediye etmeyi planlıyorlar" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN