İstikrarı bozamazsınız...

Dağlıca'daki hain terör saldırısı Türkiye'yi tek yumruk haline getirdi. İş dünyası ve sivil toplum örgütleri "Bu saldırılar hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır. İstikrarı hedef alan terör eylemleri bizi daha çok kenetliyor" dedi

İstikrarı bozamazsınız...
Hakkâri'nin Yüksekova ilçesine bağlı Dağlıca bölgesinde, bölücü terör örgütü PKK üyesi teröristlerin gerçekleştirdiği hain pusuda şehit olan 16 asker, tüm Türkiye'yi yasa boğdu. İş dünyası ve sivil toplum örgütleri taziye mesajı yayınlayarak terörü lanetledi. Milletin birlik ve beraberliğini hedef alan saldırılar karşısında tek yumruk olan işadamları "Bu saldırılar hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır. Bölücü terör örgütü bilmelidir ki; ülkemizin huzur ve istikrarını hedef alan bu tür eylemler toplumumuzu daha çok kenetlemektedir" dedi.

TOPLANTILAR İPTAL
16 askerin şehit olduğu hain saldırıdan sonra TOBB Türkiye-Körfez İşbirliği Konseyi 2. İş ve Yatırım Forumu basın tanıtım toplantısını, Birleşmiş Markalar Derneği İran, BİMSA da yıllık basın toplantısını iptal ettiğini açıkladı.

İŞ DÜNYASI NE DEDİ?
Erkan Güral/ TÜGİK Başkanı: Bugünlerde yaşananları kelimelerle anlatmak da gerçekten zorlanıyoruz. Terörü yapana, terörü destekleyene, terör üzerinden siyaset yapana lanet olsun diyoruz.
Davut Tezcan/Bitlis TSO Başkanı: Bölgede ne oluyor? Herkesin tepki göstermesi ve buna 'Dur' demesi gerekiyor. Herkesin akan kanın durması ve çözüm yolunda bir şeyler yapması gerekiyor. Bu ortamda ekonomiden söz etmeye utanıyoruz. Halkımız kan, gözyaşı içinde ve bu olayların yaşanmasını istemiyor.
Rahmi Çuhacı/ TÜGİAD Başkanı: Her türlü terör eylemini lanetliyoruz. Türkiye güçlü bir devlet olarak, güçlü ordu ve ekonomisiyle bu terör saldırılarına karşı başarılı olacaktır.
Hakan Akbal/ Güneydoğu GİAD Başkanı: Terörü lanetliyorum. Şu anda bölge ekonomisinde tam anlamıyla yön sorunu yaşıyoruz. Tam bir karanlık içerisindeyiz. Çözüm sürecinin ne kadar büyük bir nimet olduğu bugün daha net olarak anlaşılmaktadır.
Mustafa Kır/ Memur-Sen Ankara Şub. Bşk.: Kardeşliğin yeniden tesis edilebilmesi için öfkelerin yutulmasını, terörün üzerine partiler üstü bir yaklaşımla gidilmesini bekliyoruz.
Fevzi Apaydın/TŞOF Başkanı: Dökülen kan ve alınan can kimsenin yanına kar kalmayacak. Terör örgütünün sonu elbet bir gün gelecek. İstikrarı bozmak için terör eylemleri yapmaktan vazgeçin. Bunların üstesinden gelecek kadar büyük bir milletiz.
Nail Olpak/MÜSİAD Başkanı: Milletimizin birliğine, beraberliğine, kardeşliğine ve Türkiye Cumhuriyeti'nin bölünmez bütünlüğüne yönelik yapılan bu haince saldırılar hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır. Bölücü terör örgütü bilmelidir ki; ülkemizin huzur ve istikrarını hedef alan bu tür eylemler toplumumuzu daha çok kenetlemektedir.
Rifat Hisarcıklıoğlu/ TOBB Başkanı: Dökülen şehit kanları, onları iki cihanda da abat etmeyecektir. Bu aşağılık eylemlerden beslenenlere lanet olsun. Herkes bunu bilsin. Bunu çözmeye uğraşan terörün planlayıcılarını, destekleyicilerini ve eylemcilerin peşini, alınlarındaki kara leke ve masum canların ahları, sonsuza dek bırakmayacaktır.
İbrahim Çağlar /İTO Başkanı: Geçmişteki örneklerde de gördüğümüz gibi hain terör örgütü ne zaman köşeye sıkışsa kalleşçe ve korkakça askerlerimizi arkadan vurmaktadır. Huzurumuzu ve kardeşliğimizi bozmaya cüret edenler karşılarında tek yürek olarak ülkemizin tüm katmanlarını bulacaklar ve bu alçaklığın hesabını verecekler.
Ender Yorgancılar/ EBSO Başkanı: Milletimizin birliğine, beraberliğine, kardeşliğine ve Türkiye Cumhuriyeti'nin bölünmez bütünlüğüne yönelik yapılan bu haince saldırılar hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır.
Abdulkadir Çıkmaz/Güneydoğu Anadolu İh. Bir. Bşk: Terör olayları ülkenin birlik ve beraberliğini bozmaya, toprak bütünlüğünü parçalamaya yöneliktir. Bu ateş düştüğü yeri değil hepimizi yakıyor, bütün Türkiye'yi yakıyor. Terörün son bulması için herkesin üzerine düşeni yapması gerek.
Sami Kariyo/BMD Başkanı: Terör örgütlerinin toplumu korkutup sindirmek, insanları yılgınlığa sevk etmek istediklerini hepimiz çok iyi biliyoruz. Bu tehdide en etkili yanıtı toplumsal dayanışma ile verebiliriz.

BMC'DEN TERÖR EYLEMİNE SERT TEPKİ
BMC tarafından yapılan yazılı açıklamada, terör lanetlenirken, şehitlere başsağlığı dilendi. Açıklamada, bazı basın yayın organlarında yer alan, teröristlerce patlatılan zırhlı aracın "Kirpi" olduğu yönündeki haberler de yalanlandı. "Bu araç BMC'nin ürettiği 'Kirpi' aracı değildir" denildi.
BİZE ULAŞIN