Akademisyendi moda devi oldu

Güzel Sanatlar Fakültesi'nde doçent olan Süer, akademik bilgilerini ekonomiye yönlendirdi. Öğrencilerine de iş olanağı sağlayan Süer, 50 ülkeye haute couture elbise ihracatı yapıyor

Akademisyendi moda devi oldu
Modacı Özlem Süer, akademisyenlerin iş dünyasına geçtiklerinde ne kadar başarılı olabileceklerinigösterdi. Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nde doçentliğe kadar yükselen Süer, akademik kariyerinde elde ettiği bilgileri ticarete yöneltmeyi tercih etti ve uluslararası başarı kazandı. Özellikle ürettiği kişiye özel gelinliklerle Fransa'dan Dubai'ye kadar geniş bir coğrafyada ün kazanan Süer, 20 bin dolarlık özel tasarım kıyafetleriyle aranan isimlerden oldu. Elbiselerini dünyada 50 farklı noktada satan Süer, faaliyet gösterdileri üç katlı köşkün Körfez ülkelerinin zengin ailelerinin uğrak yeri olduğunu belirtti. İstanbul'a Körfez'den tatile gelen kraliyet ailesine mensup hanımların gelmeden önce randevu alarak elbise diktirdiklerini söyledi. Süer, "Akademisyenlikten yatırımcılığa geçerek, onlarca istihdam yarattık. Okulda hâlâ ders veriyorum ve öğrencilerimin bir kısmı yanımda modacı olarak çalışıyor. Öğrencilerimin bir kısmı kendi şirketlerini kurdu" şeklinde konuştu.

30 YILDIR MODA ÜRETİYOR

Sektörde 30 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren Süer, gelinlikte trend belirleyici modacılar arasına girdi. Düesseldorf, Tokyo, Londra, Milano, Moskova, Paris ve Berlin gibi birçok moda merkezinde sergilediği performanslarla, sektörün endüstriyel kimliklerinin yanı sıra sanatsal anlamda da dünyada tanınan bir marka haline geldiklerini belirten Özlem Süer, "Başta Dubai, Katar, Ürdün başta olmak üzere ihracatın yüzde 65'ini Ortadoğu'ya yapıyoruz. Türkiye'de ise müşterilerimize Nişantaşı ve Suadiye'deki mağazalarımızda hizmet veriyoruz" diye konuştu.

DÜNYANIN RENGİNİ BELİRLİYOR
Özlem Süer, 1997'den bu yana, enstriden tekstile kadar her alanda moda renkleri belirleyen uluslar arası bir birlikte de yönetim kurulu üyeliği yapıyor. Dünya Renk ve Konsept Birliği'nde (Intercolor) kullanılacak gelecek 2 yılın renk ve trendlerinin belirlendiği Dünya Renk ve Konsept Birliği'nde Türkiye'den sadece iki kişinin üye olduğunu söyleyen Süer, "Yılda iki kez yapılan toplantılarda arabadan buzdolabına, kıyafetten mobilyaya kadar her alanda kullanılacak renklerin kararını veriyoruz. Bu toplantılarda alınan kararları da sektörlere anlatıyorum" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU