Çeyrek altın fiyatları ne kadar?

Çeyrek altın fiyatları bugün güne yükselişle başladı. Altındaki bu yükselişin gün ortasında da devam etmesi bekleniyor. Altın kaç lira oldu? Çeyrek altın ne kadar oldu? Cumhuriyet altını son durum ne? Altın fiyatları ile ilgili son durumu haber detayımızdan öğrenebilirsiniz

Çeyrek altın fiyatları ne kadar?

Çeyrek altın fiyatları 178 lira, yarım altınının satış fiyatı ise 357 lira oldu. Cumhuriyet altını ise güne 730 liradan başladı. Altın fiyatlarındaki bu durgunlukta Merkez bankası'nın dün açıkladığı faiz kararının etkili olduğu belirtiliyor. Bayram sonrasında ise altın fiyatlarının artması öngörülüyor.

MERKEZ BANKASI FAİZ KARARI

Merkez Bankası faizleri değiştirmedi. Politika faizi yüzde 7.50'de, faiz koridorunun üst bandı yüzde 10.75'de, koridorun al bandı yüzde 7.25'de sabit bırakıldı.

Merkez enflasyona göre para politikası konusunda temkinli duruşunu sürdüreceğini ifade etti. Merkez Bankası'nın kararı sonrası Dolar/TL ve Avro'da yükseliş gözlendi. Dolar şu sıralar 3,0330'a kadar yükseldi.

Altın çalkantılı ilerleyişine devam ediyor. Geçtiğimiz haftaları düşüşle kapatan ancak geçen haftadan itibaren yükselişe geçen çeyrek altın, bu haftaya da yükselişle başlamıştı. Dün günü yükselişle kapatan altın, bugüne durağan başladı. Peki altın fiyatları bugün ne durumda? İşte altın fiyatlarında son durum...

Altın gram alış fiyatı 109,98 lira olurken, gram altın satış fiyatı 110,08 lira olarak belirlendi.

Cumhuriyet altını alış fiyatı 720 lira olarak belirlenirken, Cumhuriyet altını satış fiyatı 730 lira oldu.

Tam altın alış fiyatı 698 liraya gerilerken, tam altın satış fiyatı 712 liradan işlem gördü.

Yarım altın alış fiyatı 348 lira olurken, yarım altın satış fiyatı 357 lira olarak belirlendi.

Çeyrek altın alış fiyatı 174 lira olarak belirlenirken, çeyrek altın satış fiyatı 178 lira oldu.

GRAM ALTIN YÜZ GÜLDÜRÜYOR

Gram altın fiyatının rekor yükselişi, yatırımcısının yüzünü güldürdü. Geçen sene 83 liradan 89 liraya çıkarak yatırmcısına 6 lira kazandıran gram altın, bu yılın aynı döneminde 88 liradan 106 liraya yükselerek yatırımcısına gramında 18 lira kazandırdı. 2015 yılına 88 liradan başlayan gram altın ağustos ayını 106 TL'den tamamlayarak % 20 kar ettirdi. Böylece gram altın, geçen yılın aynı dönemi ile karşılaştırıldığında yatırımcısına 3 kat fazla kazandırdığını ortaya koydu.

BİZE ULAŞIN