İş dünyasından teröre lanet

İstanbul Vezneciler’deki hain terör saldırısını kınayan iş dünyası, “Terör hiçbir zaman hedefe ulaşamayacak. Kaos isteyenler arzularına kavuşamayacak” dedi

İş dünyasından teröre lanet
İstanbul Vezneciler'deki hain terör saldırısına iş dünyası lanet okudu. Bomba yüklü araçla yapılan, 7'si polis, 4'ü sivil 11 vatandaşın şehit olduğu saldırıyı kınayan iş dünyası, terör eylemlerinin amacına ulaşamayacağını belirtti. İşadamları, "Türkiye'yi kaosa sürüklemek isteyen iç ve dış terör örgütleri istek ve arzularına kavuşamayacak" mesajı verdi.

Nail Olpak/MÜSİAD Başkanı

Canımız çok yandı ama dimdik ayaktayız

Millet olarak, son zamanlarda düzenlenen hain saldırılarla çok canımız yandı. Bu ve benzer saldırılar karşısında her zaman olduğu gibi şimdi de dimdik ayakta duracağımıza olan inancımızı tekrarlıyoruz. Bilinmelidir ki, terörün dili, dini, ırkı, mazereti olmaz.

Rifat Hisarcıklıoğlu/ TOBB Başkanı

Hiçbir zaman hedefe ulaşamayacaklar

Bu topraklarda kardeşçe, bir arada yaşayan insanları birbirine düşürmek için başvurulan insanlık dışı terör eylemleri, hedefine ulaşamayacak. Bu coğrafyanın insanları birdir ve beraberdir. Bu akan kan, silaha sarılanların insanlıklarının ve vicdanlarının ölümüdür.

İbrahim Çağlar/İTO Başkanı

Bu saldırı, paniğin işareti, sonları yakındır

Birli ğimize yönelik hain saldırıyı lanetliyorum. Milletimizin mücadelesi tek bir terörist kalmayıncaya kadar devam edecek. Bu menfur olaylar, terörün sonunun geldiğini gösteren paniğin işareti. Sonları yakındır. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum.

Mehmet Büyükekşi/TİM Başkanı

Gün birlik-beraberlik günüdür, el eleyiz

Terörü araç olarak kullanan hainler, ülkemizin ilerleyişine zarar veremeyecektir. Gün, birlik ve beraberlik günüdür. Türkiye'nin terörden temizlenmesi için, 65 bin ihracatçı olarak hep yanınızdayız. Tek vatan, tek bayrak, tek devlet ve tek millet, el eleyiz!

Erkan Güral/ TÜGİK Başkanı

Alçak terör saldırısını lanetliyor, yaralananlara acil şifa, şehitlerimize ve yaşamını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyoruz. Terör saldırılarına karşı, üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız. Birlik ve varlığımıza yönelik bu hain saldırılara karşı dimdik ayaktayız, istiklalimizi ve vatanımızı koruyacağız.

Ekrem Demirtaş İZTO Başkanı:
Bomba adeta kalbimizde patlamışçasına hep birlikte büyük üzüntü duyarken, daha da kuvvetli bir tepki ile hain terörü kınıyoruz, lanetliyoruz. Terörün ülkemizin her yerinden temizlenmesi için gereken her şeyin yapılmasını istiyoruz.
BİZE ULAŞIN