‘Rotamız Türkiye’

Dünyanın en büyük cruise firmalarından Royal Caribbean, Türkiye’yi rotasından çıkarmıyor. Şirketin Pazarlama Direktörü Canıyılmaz, 94 geminin Türkiye’ye geleceğini söyledi

‘Rotamız Türkiye’

Dünyanın en büyük cruise firmalarından biri olan Royal Caribbean Türkiye'den vazgeçmiyor. Yılbaşından bu yana 22 gemisiyle Türkiye limanlarına yanaşan Royal'in yılsonuna kadar 72 gemisi daha gelecek. Royal Caribbean Türkiye İletişim ve Pazarlama Direktörü Cihangir Canıyılmaz, Türkiye'nin çok önem verdikleri pazarlardan biri olduğunu söyledi. Canıyılmaz, "Son dönemde yaşanan terör saldırıları nedeniyle turlar yüzde 15 düştü. Ancak asla Türkiye'den vazgeçmeyiz. Sıkıntılı süreç çözüldüğünde Türkiye yine ana lokasyonlardan biri haline gelecek" dedi. 2016'da Royal Caribbean'ın 94 gemisinin Türkiye'ye geleceğini aktaran Canıyılmaz, bugüne kadar 22 geminin Bodrum, Kuşadası ve İstanbul limanlarına yanaştığını aktardı.

TÜRKLER AKIN ETTİ
Bu yıl içinde İstanbul kalkışlı üç gemilerinin olduğunu belirten Canıyılmaz, şu bilgileri verdi: "Celebrity Equınox isimli gemimiz 18 Haziran, 16 Temmuz ve 7 Eylül'de İstanbul'dan kalkıp Roma'ya gidecek. Toplam üç sefer için Amerika, Avrupa ve yakın coğrafyalardan toplam 11 bine yakın turist İstanbul'a gelecek." Cruise yolcusunun bir günde ortalama 300 euro harcadığını hatırlatan Canıyılmaz, Türkiye'de en büyük sorunun limanlar olduğunu vurgulayarak bunun bir an önce çözülmesi gerektiğini söyledi. Kasım 2015'te THY ile işbirliğine gittiklerini hatırlatan Canıyılmaz, kampanyayla birlikte cruise turlarına olan talebin üçe katlandığını belirterek "2015'te 3 bin kişi cruise alırken bu yıl ilk 6 ayda 8 bin 500 kişi cruise turu yaptı. Yılsonu hedefimiz 11 bin kişi" dedi. Dünyanın en büyük gemisi Harmony Of The Seas için de bir kampanya düzenlediklerini anlatan Canıyılmaz, şunları anlattı: "7 gece 8 gün, İstanbul Barcelona gidiş dönüş uçak bileti dahil bin 919 euro. Ayrıca 6 taksit imkânı var. Bugüne kadar bu gemiye bin 100 Türk rezervasyon yaptırdı. Satışlarımız devam ediyor."

Dünyanın en büyük gemisi Harmony Of The Seas'in teknik özellikleri:
Ağırlık: 227.000 ton
* Uzunluk: 362 metre
* Genişlik: 66.4 metre
* Su seviyesinden yükseklik: 65 metre
* Toplam kat sayısı: 18
* Yolcu katı: 16
* Toplam yolcu kapasitesi: 6.318
* Mürettabat: 2.384
* 4.500 kişilik tiyatro salonu
* 18 adet restoran
* 13 adet bar
* 124 metre uzunluğunda kaydırak
* 10 adet dünya markalarının olduğu bir alışveriş caddesi

BİZE ULAŞIN