Puma'dan flaş Türkiye açıklaması

Puma'dan flaş Türkiye açıklaması

Fransa'da devam 2016 Avrupa Şampiyonası'nda İsviçre takımının giydiği formalar üst üste parçalanınca Puma'nın ürettiği formalar gündeme oturmuştu. Sonrasında parçalanan formalarının Türkiye'de üretildiği anlaşılmış üretici şirketten de açıklamalar gelmişti.

  • AA
  • Ekonomi
  • Çarşamba 22.06.2016 14:28

Son olarak bugün bir açıklamada Puma'dan geldi. Puma şirketi, 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda İsviçre Milli Takımı'nın bazı formalarının yırtılmasıyla ilgili açıklama yaptı.

"TÜRKİYE'NİN ÜRETİM KALİTESİNDEN ÇOK MUTLUYUZ"

Puma'nın, 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2016) maçlarında yaşanan forma yırtılması olayıyla ilgili açıklamasında, şunlar kaydedildi:

"İsviçre formalarında yaşanan bu hatanın, üretilmiş olan imalat kumaşlarının sadece küçük bir kısmından kaynaklandığını doğrulamak ve teyit etmek isteriz. Pazartesi günü oynanan Slovakya-İngiltere maçında da görüldüğü gibi Slovakya'nın giydiği ve maç süresince çok yüksek performans gösteren formalar her zaman olduğu gibi uzun süredir Puma ile iş birliği içinde olan Türk imalatçımız tarafından imal edilmiş ve yüklenilmiştir. Söz konusu durum sadece bir kaç formada görülmüştür. Biz genel olarak Türkiye'nin üretim kalitesinden çok mutluyuz ve Türkiye'deki imalatlarımıza devam edeceğiz."

A MİLLİ TAKIM NASIL EN İYİ 3. OLUR?

SOSYAL MEDYAYI SALLADI

TARİHİ ZAFERDEN KARELER

BİZE ULAŞIN