Başak Traktör yeni modellerini tanıttı

Başak Traktör yeni modellerini tanıttı
Yüksek üretim gücüyle tarım sektöründe önemli yere sahip Bursa'da 13 yıldır aralıksız düzenlenen Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarı, bugün kapılarını 14'üncü kez açtı. Bu yıl da fuarda çiftçilerle buluşan Başak Traktör, yeni modellerini de görücüye çıkardı. Başak Traktör Genel Müdürü Ertan Paşa, Başak Traktör'ün 3 yılda büyük bir ilerleme kaydederek, 2 ana modelden 16 modele çıktığını söyledi. Yeni traktör modellerini tanıtıyor olmanın heyecanını taşıdıklarını aktaran Paşa, "Ar-Ge mühendislerinin çalışmaları sonrasında 70 varyanta ulaştık. Kullanıcısına kolay kullanım, konfor, verimlilik ve yakıt tasarrufu sağlayan modellerimizin performansı ve gördüğü ilgiden memnunuz" dedi.

YAKIT TASARRUFU
Traktörlerin estetiği konusundaki çalışmalar sonucu, çiftçi ihtiyaçlarına uygun, 12x12 ve 24x24 şanzıman seçeneği eklendiğini belirten Paşa, şunları anlattı: "Kompresör sisteminde arazi şartlarında lastik şişirilmesi, günlük bakımlarda zorunlu olan hava filtresi temizliği ve diğer ihtiyaçlar için kompresör opsiyonu sunduk. 4x4 diferansiyel kilidi ile de müşterilerimizin konforunu artırıyoruz. Ekipman bağlantılarında da kolaylık sağlamak amacıyla kancalı kollar ve ekipman hassasiyet ayarını kolaylaştıran hidrolik orta kolu opsiyonlar arasına ekledik. Traktör verimliliğini artıran, yakıt tasarrufu sağlayan radyal lastik uygulamasını da sunmaya başladık." Ertan Paşa, Başak Traktör'ün 2080 ve 2090 modellerine kompresör seçeneği eklenerek arazi şartlarında çiftçilerin günlük bakımlarda zorunlu olan hava filtresi temizliği ve diğer ihtiyaçlar için kompresör opsiyonu sunulduğunu sözlerine ekledi.

70 FARKLI ÜRÜN VAR
1914'TE kurulan Başak Traktör, 2012'de SANKO Holding bünyesine katıldı. Adapazarı'nda 39 bin metrekaresi kapalı alan olmak üzere yaklaşık 275 dönüm arazi üzerinde üretim yapıldığını aktaran Ertan Paşa, fabrikanın yılda 10 bin traktör üretme kapasitesine sahip olduğunu vurguladı. Paşa, "Türkiye çapında yaygın satış ve servis ağımız var. Ayrıca ekonomik ve kolay ulaşılabilir yedek parça stokumuzla çiftçinin ihtiyacına cevap veriyoruz" dedi. Tesiste traktörün motor, şanzıman, hidrolik gibi tüm ana parçaları işlenip üretilebildiğini aktaran Paşa, "Farklı segmentlerde 2x4 ve 4x4 çekişli 70 çeşit traktör modelimiz var" ifadelerini kullandı.
BİZE ULAŞIN