VakıfBank’tan çiftçiye 95 milyon $’lık destek

VakıfBank Genel Müdür Yardımcısı Çelebi, TurAFF Programı’yla çiftçilere 95 milyon dolarlık kaynak sağlandığını söyledi

VakıfBank’tan çiftçiye 95 milyon $’lık destek

VakıfBank, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile Türkiye Tarım İşletmeciliği KOBİ Finansman (TurAFF) Programı kapsamında çiftçilere 95 milyon dolarlık kaynak oluşturdu. VakıfBank Genel Müdür Yardımcısı Muhammet Lütfü Çelebi, "Cazip faiz oranı ve uygun masraf koşullarıyla üreticilere sunduğumuz kaynak çiftçilerimiz tarafından büyük ilgi gördü" dedi. Tarım Bankacılığı faaliyetlerine hızla devam ettiklerini belirten Çelebi, "Son bir yılda birçok üreticiyle buluştuk. Temin ettiğimiz bu kaynağı kalkınmada öncelikli bölgelerdeki tarımsal üreticilerin işletme ihtiyacı ve yatırımlarının finansmanında kullanıyoruz" diye konuştu. Çelebi, yılda bir ödemeli olarak kullandırılan bu krediden tarımsal üretimi bulunan çiftçilerin yanı sıra tarımsal üretime girdi sağlayan KOBİ'lerin de yararlandığını kaydetti.

'KÖY KÖY DOLAŞTIK'
Muhammet Lütfü Çelebi, VakıfBank'ın 2015 Kasım ayında hizmete sunduğu TarımKart'ın büyük ilgi gördüğünü ve üye sayısının her geçen gün arttığını söyledi. Çelebi, "TarımKart ile masrafsız ve uygun faiz oranlarıyla önemli avantajlar sunuyoruz. Aralık ayında başlattığımız özel tanıtım çalışmalarıyla binden fazla köye ziyaret gerçekleştirdik. Tarımkart'ın avantajlarını çiftçilere anlattık" ifadelerini kullandı.

ODA VE BİRLİKLERLE PROTOKOL YAPILDI
Çiftçilerin ihtiyacına yönelik ürün ve hizmetler geliştirmek amacıyla da ziraat odaları, üretici ve yetiştirici birlikleriyle ortak çalışmalar yaptıklarını aktaran Çelebi, "Ziraat odaları, süt ve et üreticileri birlikleri, sulama birlikleri ve yetiştirici birlikleri gibi 100'ü aşkın pek çok oda ve birlikle özel protokoller imzalayarak tarımsal üreticilere uygun şartlarda işletme, hayvan alımına yönelik kredi kullanma imkanı sunuyoruz" dedi.

BİZE ULAŞIN