Süvari Giyim’e kayyum atandı

Hazır giyim firması Süvari’ye FETÖ/PDY soruşturması kapsamında, örgüte mali destekte bulunduğu gerekçesiyle kayyum atandı

Süvari Giyim’e kayyum atandı

Adana'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında aralarında hazır giyim firması Süvari'nin de olduğu 54 şirkete kayyum atandı.

150'YE YAKIN MAĞAZA
Adana Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında kent merkezinde faaliyet gösteren bu şirketlerin örgüte mali destek sağladığı belirlendi. Sahiplerinin bir kısmı firari, bir kısmı ise tutuklu bulunan şirketlere atanan 9 kayyum göreve başladı. Diğerlerinin de bugünlerde göreve gelmesi bekleniyor. Kayyum atanan tanınmış firmalardan Süvari'nin Türkiye'de 150'ye yakın, yurtdışında ise 148 mağazası bulunuyor. Şirketin cirosu ise 150 milyon TL seviyesinde. 1967'de hazır giyim toptancılığına giren Süvari, 1997'den sonra mağaza sayısını artırdı. Şirket, Türkiye'nin yanı sıra Azerbaycan, Kazakistan, Rusya, Türkmenistan, Irak, Romanya ve Ukrayna'da da faaliyet gösteriyor. Adana'da kayyum atanan firmalar arasında Yağmur Mobilya da bulunuyor.

MALATYA'DA DA GÖZALTI
FETÖ darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında Malatya'da da 5 işadamı gözaltına alındı. Alınan bilgiye göre, Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı'nca örgütle bağlantıları bulunduğu iddiasıyla 5 işadamı hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

BİZE ULAŞIN