Patlamalardan etkilendi kişisel güvenliğe el attı

Artan terör saldırılarının ardından harekete geçen Tepe Güvenlik, kişisel güvenliğe özel uygulama geliştirdi. Uygulama kişileri GoogleMaps’le izleyecek

Patlamalardan etkilendi kişisel güvenliğe el attı
Türkiye'de son 1 yılda yaşanan terör saldırılarının ardından harekete geçen Tepe Savunma ve Güvenlik, kişisel güvenliğe yönelik uygulama geliştirdi. IOS ve Android cihazlara indirilebilecek uygulama kişileri GoogleMaps tabanında pasif modda izleyecek. Güvenlikle ilgili bir sorun yaşayan uygulama sahibi sadece telefonu sallayarak uygulamayı aktif hale getirecek ve cihazın kamerası çalışarak, Tepe Savunma Alarm İzleme Merkezi'ne görüntü sağlayacak. Firma da duruma göre olay yerine polis ve ambulans yönlendirecek. Dünyada tek olacak olan 'Tepe ile Güvendeyiz' uygulamasının mağazalarda 9.99 TL'ye satışa sunulması öngörülüyor.

ÇALIŞANLARIN % 20'Sİ KADIN
Tepe Savunma ve Güvenlik Genel Müdürü Bora Doğualp, şirketin 12 bin özel güvenliği ve yaklaşık 500 milyon lira cirosu olduğunu belirtti. Tepe Savunma ve Güvenlik'te 300 beyaz yakalı çalışanları olduğunu söyleyen Doğualp, "12 bin çalışanımızın yüzde 20'si kadın" dedi.

20 GÖÇMENİ YAKALADI
Özel güvenliklerin yetkilerinin artırılmasına dönük çalışmaların sürdüğünü söyleyen Bora Doğualp, gelecek ay özel güvenlik şirketleriyle Emniyet Genel Müdürülüğü yetkililerinin bir araya geleceği bir çalıştay daha düzenleneceğini ifade etti. Doğualp, iş sırasında farklı başarılar sağlayan personelin ödüllendirildiğini belirterek, "Bir arkadaşımız İskenderun Limanı'nda bir konteynırın içine gizlenmiş 20 tane kaçak göçmeni yakaladı. Bu tamamen kendi başarısıydı. Bu arkadaşı ödüllendirdik" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN