Ülke geleceğine güvenimiz tam

Ülke geleceğine güvenimiz tam
15 Temmuz darbe girişimi ardından sektörün başlattığı kampanyaların içinde olduğunu ve desteğe devam edeceğini kaydeden Kuzu Grup Yönetim Kurulu Üyesi Özen Kuzu, göstergelere bakıldığında 2017 yılının 2016'dan daha iyi geçeceğine inandıklarını söyledi.
Kuzu, "Kuzu Grup olarak herkes gibi biz de çok kolay bir yıl geçirmedik. Her şeye karşın yatırımlarımıza ara vermeden hedeflerimiz doğrultusunda devam ettik. Grup olarak ülkemizin geleceğine güvenimiz her zaman tamdır ve bu konuda elimizden geleni yapmaya hazırız. Yatırımlarımızı ve projelerimizi hızla sürdürüp katma değer yaratmaya devam edeceğiz. Ekonomik refahın toplumun her kesimine ulaşması çabalarını destekleyeceğiz" ifadelerini kullandı.

KÖRFEZ VATANDAŞININ İLGİLİ BÜYÜK
Kuzu Grup, İstanbul Ataköy sahilinde yükselen projesi SeaPearl Ataköy'de örnek daireleri hayata geçirirken, Ankara'da ise Kuzu Effect ve Kumru Ankara projelerinde de çalışmalara devam ediyor. Kuzu, son yıllarda Türkiye gayrimenkulüne en büyük ilginin Körfez ülkelerinden geldiğini aktararak, şunları söyledi: "Türkiye'yi bölgenin istikrar adası olarak görmeleri, yatırımlarını ülkemizde yapmaları yönünde önemli bir unsur oldu. Bunun hala devam ettiğini, güvenli liman, kârlı bir yatırım ülkesi olarak Körfez'in gözünde Türkiye'nin gücünü koruduğunu söyleyebilirim. Katıldığımız fuarlarda ve uluslararası toplantılarda bu durumu gözlemliyoruz. Ülkemiz, kültürü ile yabancılar tarafından yoğun ilgi görüyor."

20 MİLYAR DOLARLIK SATIŞ
Kuzu, "Sektör olarak yabancıya konut satışının bir ihracat kalemi gibi değerlendirilmesini istiyoruz. Ayrıca birçok sektör gibi gayrimenkul sektörü de yurtdışı tanıtımlarında ihracat desteğinden yararlanabilmelidir" dedi. Yabancıların konuta 5 milyar dolar harcadığının altını çizen Kuzu, "Hedefimiz önümüzdeki 5 yıl içinde 20 milyar dolar seviyelerine çıkarmak" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN