Yabancı yatırımcı işine bakıyor

Yabancı yatırımcı işine bakıyor

  • Ekonomi
  • Cuma 17.03.2017
Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanı Arda Ermut, Fransa'da düzenlenen MIPIM Fuarı'nda uluslararası yatırımcıların Türkiye'nin Almanya ve Hollanda ile yaşadığı gerilimle ilgilenmediğini belirtti. Ermut, "Her ne kadar Almanya ve Hollanda'nın tavırları Türkiye ile ilgili algıyı bir yandan zehirlese de yatırımcı işine bakıyor" diye konuştu. Doğrudan yatırımların uzun bir perspektifle yapıldığını vurgulayan Ermut, "Bu nedenle geçici durumlar, siyasi tartışmalar, döviz iniş-çıkışları yatırım kararlarını tamamen etkilemiyor. Türkiye'yi radarına koyan 2 ay ertelese de bir şekilde geliyor" dedi.

GAYRİMENKUL YATIRIMI ARTACAK
Arda Ermut, gayrimenkulün de doğrudan yatırım olarak bir girdisi olduğunu ve Türkiye'de bunun arttığını belirterek, "Geçen yıl Türkiye'ye gelen yatırım yüzde 30 düşmesine karşın gayrimenkul yatırımları yükseldi. 4.1 milyar dolar oldu. Gayrimenkul hizmet satışıyla bu rakam 4.3 milyar dolara çıktı. Vatandaşlık hakkının verilmesi ve diğer çalışmalarla bu rakamlar çok daha ileri bir noktaya gidecek" dedi.

TABANLIOĞLU'NA 3 ÖDÜL BİRDEN GELDİ
Tabanlıoğlu Mimarlık, MI PIM AR Future Awards'da 3 ödül birden aldı. New York'taki 118E59th Street Residences projesiyle 'Konut', Hüsame Köklü Kadın İstihdam Merkezi projesiyle de 'Sivil ve Kamu Binası' kategorisinde büyük ödülleri kazandı. New York projesi ayrıca 'Overall Winner' seçilerek, 'En İyilerin En İyisi' ilan edildi.
BİZE ULAŞIN