Alman şirketinden 2030 vizyonlu hamle

Almanya’nın güçlü kuruluşlarından Saf Holland, Türkiye’de önemli bir yatırıma imza attı. Şirket’in CEO’su Detlef Borghard, “Biz burada 2030’u gördük ve Türkiye’de yatırım yaptık” dedi

Alman şirketinden 2030 vizyonlu hamle
Alanında dünyanın sayılı firmaları arasında bulunan Saf Holland CEO'su Detlef Borghard, Türkiye'nin hızla büyüyen bir ülke olduğunun altını çizdi ve "Biz 2030'u gördük ve Türkiye'de yatırım yaptık" dedi. Treyler, otobüs ve çekicilere aks, aks ayağı, 5. teker, süspansiyon gibi birçok malzemeyi üreten Saf Holland Türkiye Tesisleri Düzce Dorüs Sanayi Sitesi'nde yapılan törenle hizmete girdi. Açılış konuşmasını yapan Saf Holland Genel Müdürü Bilal Azizoğlu, 28 ülkede yatırımı olan firmanın 2010 yılında Türkiye pazarına girdiğini vurguladı. Firmanın 30 ilde servis ağı bulunduğunu dile getiren Azizoğlu, 10 bini kapalı olmak üzere toplam 13 bin metrekare üzerine kurulan fabrikanın son teknoloji ve bilgisayar destekli üretim yaptığını dile getirdi.

UZUN YILLAR BURADAYIZ
Almanya merkezle online entegre olan tesisin hizmete girmesiyle birlikte haftalar, aylar süren teslimatların günlere indiğinin altını çizen Azizoğlu, "Türk işçisinin üstün üretme gücü ve son teknolojinin birleşmesiyle ortaya çıkan bu tablo bizi gururlandırıyor" dedi. Saf Holland Avrupa, Ortadoğu, Hindistan ve Afrika Başkanı Alexander Geis ise konuşmasında Türk işçisinin çalışma azmine vurgu yaptı.

Saf Holland CEO'su Detlef Borghard, 2030 hedeflerine vurgu yaparak "Buraya gelirken çok düşündük, inceledik ve geldik. 1 veya 2 yıl için değil, 2030 ve sonraları için buradayız" dedi.
BİZE ULAŞIN