4.0’ın sanal marketi Türkiye’den çıktı

4. Sanayi Devrimi’ne uyumda Türk firmaları atağa kalktı. Özdisan firması 100 binden fazla çip ve elektronik imalat ürününü kapsayan dünyanın ilk satış odaklı arama motorunu geliştirip, 145 ülkeye ihracata başladı

4.0’ın sanal marketi Türkiye’den çıktı
Son dönemde yenilikçi yatırımlarla ön plana çıkan Türk şirketleri, küresel arenada da ses getirmeye başladı. Bu kapsamda öne çıkan Özdisan firması endüstriyel ve elektronik sanayi alanında dünyada eşi bulunmayan bir çalışmaya imza attı.

DİJİTAL ÇAĞ BAŞLADI
Dijital ortamda dev bir arama motoru geliştiren firma 100 binden fazla elektronik sanayi ürününü tek bir çatı altında topladı. Tüm ürünler hakkında detaylı bilgilerin de yer aldığı platform elektronik sanayiinin kütüphanesine dönüştü. Ürünleri buradan 145 ülkeye satmaya başlayan şirketin günlük tıklanma oranı da bir sene içinde 20 bine ulaştı. Platformun, 2020'ye kadar günde 500 bin sanayiciye hizmet vermesi bekleniyor. Dünyanın dijital bir çağa geçtiğini belirten Özdisan Elektronik Genel Müdürü Mustafa Yurttaş yatırım ile ilgili şu bilgileri verdi: "Site içerisinde 100 binin üzerinde ürün bulunuyor ve her ürünün kendine ait data verileri yer alıyor, ürün sayısı da her geçen gün artıyor. 2023 yılında hedefimiz 500 bin ürünü barındıran bir internet portalı haline gelmesi. Ayrıca bizim sitemizin en önemli özelliği müşteriyle interaktif şekilde iletişim kurabilmemiz. Müşterilerimiz online olarak şirkete bağlanıp ürünün nerede olduğunu takip edebildiği gibi önceki alışverişlerini görebiliyor ve fiyat karşılaştırmaları yapabiliyor. Ayrıca aradığı ürünlerin benzerlerini müşterilerimize sunabiliyor ve fiyat-stok gibi konularda avantajlı hale gelmelerine yardımcı olabiliyoruz."

GRUBUN CİROSU 1 MİLYAR TL'Yİ AŞTI
Özdisan Elektronik A.Ş. yurtiçi ve yurtdışında toplam 21 şirkette faal üretim ve ticaret yapmasının yanı sıra, 11 enerji şirketinde de ortaklığı bulunuyor. Yunanistan, İran, Bulgaristan, İspanya ve Portekiz gibi ülkelerde yatırımlar yapan şirketin bağlı olduğu grubun cirosu ise 1 milyar TL.

Özdisan Elektronik Genel Müdürü Mustafa Yurttaş, "Platformumuz internet ortamında 145 farklı ülkeden sorgulanıyor. Amerika'dan Yeni Zelanda'ya kadar her noktaya ulaşarak, ticaret yapıyoruz" dedi.
BİZE ULAŞIN